Vážená redakce,
máme našeho hafušku Matýska už 12 let, vzali jsme si ho jako tříletého z útulku. Je to chundelatý kříženec, cca 16 kilo. Přivedli jsme ho domů, špinavého, bojácného, nedůvěřivého... Máma kvůli němu pila nervový čaj :o) Byla vystrašená víc než on z nás.

Začátky byly krušné. Základní výchovu měl, byl naučený dělat potřebu na trávník, chodit jakž takž vedle nohy apod. Ale ze začátku se chtěl hodně prát s ostatními psy, asi pozůstatek z útulku, kde se musel o jídlo rvát. Časem se to obrátilo a po několika napadeních se teď před velkými psy spíš komicky schovává a je schopný jít raději kilometrovou oklikou.

Časem se z něj stal miláček celé rodiny, samozřejmě, jak to tak bývá, ten, kdo ho nejvíc nechtěl, ho měl na krku, takže máma :o) Dokonce i babička, která nadávala, že jí na zahrádce chodí čurat do záhonku, už mu kupuje i vánoční dárek.

Hafuša si k bydlení v našem bytě suverénně vybral koupelnu, a pokud mu do ní vlezete, je zle :o)
Asi na dva roky jsem se z domu odstěhovala k příteli a po návratu se na mě Matýsek nějak upnul. Dokonce je mu po mně v noci tak moc smutno, že mě budí už ve 4.20, aby si mě užil, než půjdu do práce :o) Nadávám, vztekám se, mám sto chutí ho zavřít do koupelny, nechat ho kníkat za dveřmi, ale... nedá mi to, vždycky vstanu.

Pro mě je to plnohodnotný člen rodiny, líbí se mi jeho celkem individualistická povaha, chápavý pohled, pozná, kdy je mi ouvej, a přijde, abych se mu mohla vybrečet do kožíšku, pozná, kdy jsem vzteklá a klidí se mi z očí. Je to skvělý pocit, vědět, že na vás někdo doma čeká, kdo vás uvítá, i kdybyste byli pryč jen 5 minut.

Jinak bobečky samozřejmě uklízím, ač i u nás nejsou sáčky a dostatek košů, schraňuji igeliťáky od pečiva a plním lidem popelnice :o).

mištule


Aspoň ušetříte za budík :-). Ale je vidět, jakou lásku k vám váš pejsek chová, když pozná, že vás něco trápí.


Pozná na vás váš pes, když se trápíte? Rozumí vám?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!


 

Reklama