as

Čeká vás za nedlouho váš velký svatební den, tzv. den D? Pokud ano, a ještě nemáte vybraný účes, nebo se nemůžete rozhodnout, jakou variantu zvolit, rozhodně zbystřete. Právě teď vám totiž přinášíme hity pro letošní rok. Ty připravil kadeřník Honza Kořínek, který vytvořil kolekci The WEDDING Princess a ukázal, jaké trendy ve svatebních účesech momentálně hrají prim. Nechte se inspirovat a buďte ve svůj velký den opravdovou princeznou.

as

ds

Vlny

Asi neoblíbenější prvkem, který přetrvává, jsou vlnité vlasy, jež se dají upravit na tisíce způsobů. Velkou výhodou je, že vlasy vydrží téměř celý den takto upravené a sluší většině žen, proto jejich obliba ani letos neklesá. Vlny jsou a budou nestárnoucím prvkem, který sluší téměř každé ženě. „Práce s takto upravenými vlasy je příjemnější většině kadeřníků, a i já to tak mám rád. Když vytvoříte krásné vlny, i účes pak působí nádherným dojmem. Je elegantní a nevěstě vydrží víceméně celý den,“ vysvětluje kadeřník a majitel vlasového studia Honza Kořínek.

sd

sd

Drdoly

Další klasikou, která se promítá i v letošní kolekci, jsou různé drdoly. U drdolů jde především o to, aby byly dobře provedeny. Ale klasickým drdolům, tak jak je všichni známe, prý už pomalu odzvonilo. V kurzu jsou teď drdoly více propracované a s různě propletenými vlasy. „Klasický hladký drdol už dnes vidíte jen málokdy. Každá žena chce mít na hlavě originál, a tak od svého kadeřník očekává nápaditost. Já osobně za sezonu vytvořím kolem dvaceti takových originálů,“ říká s úsměvem Honza.

s

sd
HAIR: Honza Kořínek, MAKE-UP: Klaudie Havlová, PHOTO: Petr Kozlík, DRESS: San Vertia

Trocha extravagance

Pokud patříte mezi ženy, které jsou „divočejší“, a nechcete mít klasickou a pro vás nejspíše i nudnou svatbu, zvolit můžete extravagantní účes. Jak říká sám Honza Kořínek, „chceme vždy ukázat, že meze se nekladou, že na svatbu není předepsaný mustr a že každá žena může svůj velký den pojmout po svém.“

Doplňky

A co by to bylo za svatební účesy, kdybychom nezmínili různé dekorativní zdobení svatebních účesů. „Teď jsou hodně populární různé čelenky, které často korespondují se svatebními šaty a bývají i dominantním prvkem v celém účesu. Stekla jsem se i s tím, že nevěsta do vlasů chtěla zaplést stuhu v barvách, které měl na sobě ženich, říká kadeřník

Čtěte také:

Reklama