606d92004adc4cl.jpg
Foto: Shutterstock

Čtyřiadvacetiletá herečka se v posledních letech začíná projevovat jako módní ikona a málokterým outfitem šlápne vedle. Se svou štíhlou a téměř metr osmdesát vysokou postavou a nízkým věkem si může v oblékání dovolit téměř vše.

Krásné modely, které vynáší na veřejnost, ovšem nejsou výhradně její zásluhou. Významnou měrou se na nich totiž podílí její stylista Law Rocha, se kterým spolupracuje už od svých čtrnácti let, kdy se jako teenage hvězda potřebovala obléknout na své první významné společenské události. Stylista má tak velkou zásluhu na přerodu mladé dívky v mladou dámu. Mimo jiné se staral i o vizáž zpěvačky Céline Dion.

V rozhovoru pro StyleCaster Zendaya prozradila, že dokud jí do života nevstoupil právě Law Rocha, byla v módě velmi bojácná a bála se experimentovat. On jí ale dodal odvahu zkoušet nové věci. Inspirací jsou jí prý také lidé, kteří se neřídí reakcemi okolí, ale oblékají se hlavně sami pro sebe. Za svoje idoly v módě označila zpěvačku Madonnu, svého otce a také zpěvačku jménem Erykah Badu.

Zendaya se sice nebojí barev a různých materiálů, ale jednoduchost je u ní obvykle na prvním místě. Moc dobře ví, že když se bude držet jedné barvy, nešlápne vedle. A tak ji můžeme často vídat v monochromatických outfitech. 

Honosné róby
Na udílení cen kritiků Critics’ Choice Awards se herečka v roce 2020 objevila v růžovém topu připomínajícím brnění a v barevně sladěné maxi sukni. Monochromatický model pocházel z dílny návrháře Toma Forda a Zendaya jako by si prostřednictvím něj říkala o roli superhrdinky v nějakém filmu.

Jako panenka Barbie vypadala Zendaya na premiéře filmu Spider-Man: Homecoming v roce 2017. Šaty z lehkého materiály od značky Ralph & Russo měly vysoký rozparek a dlouhou vlečku a herečka k nim zvolila lodičky na vysokém podpatku stejné barvy. Model doplila náušnicemi a prstýnky Bulgari.

cl1.jpg
Foto: Shutterstock

Neméně úchvatná byla i v saténové róbě smaragdově zelené barvy od Very Wang. Objevila se v ní na předávání televizních cen Emmy v roce 2019. V rozparku opět ukázala své dlouhé nohy a také zůstala věrná jedné barvě i v případě lodiček.

Svůj dětský sen proměnit se v Popelku si mladá žena splnila v roce 2019 při návštěvě módní události Met Gala. Ta je vždy plná extravagantních modelů, které jsou spíše kostýmy než nositelnými kousky. Šaty značky Tommy Hilfiger dokonce svítily, a to poté, co stylista Law Rocha mávl kouzelnou hůlkou jako dobrá víla.

cl2.jpg
Foto: Profimedia

V pánském 
Herečka netrvá jen na pohádkových róbách, ale blízký je jí i pánský styl. Nezřídka tak obléká kalhotové kostýmky. Fuchsiový, kterým opět vytvořila monochromatický look, je od značky Christian Siriano a vzala si ho na sebe v roce 2016. V pánském stylu je šedý obleček s kšandami, který si oblékla v roce 2019 na pochůzky po Londýně. Aby nevypadala až příliš mužsky, obula páskové sandálky na vysokém podpatku.

cl3.jpg
Foto: Shutterstock, Profimedia

Další v pořadí je oblek v její oblíbené růžové barvě. Ten vynesla v roce 2017 na natáčení pořadu Good Morning America a navrhoval ho Peter Dundas. Slušelo jí to i v šedém obleku pánského střihu s kravatou od Kris Van Assche. Provětrala ho na večírku Harper’s Bazaar v roce 2019.

cl4.jpg
Foto: Profimedia

Běžný styl
Stylová je i při běžnějším oblékání. V Paříži byla v roce 2019 k vidění v mintovém kompletu Sally LaPointe doplněném třpytivými lodičkami Christian Louboutin. Ze stejného období je i červený look s vysokými kozačkami.

cl5.jpg
Foto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama