Vadí vám odpadky zaneřáděná příroda? Změňte to. Stačí připojit se k iniciativě Ukliďme Česko, jejímž je Žena-in mediálním partnerem, a stát se jedním z tisíců dobrovolníků. Ti v minulém ročníku sesbírali ve svém okolí stovky tun odpadu.

Jak se zapojit?

V sobotu 18. dubna se v rámci akce Ukliďme Česko po svém okolí rozeběhnou dobrovolníci, aby uklidili pohozené odpadky a menší černé skládky v přírodě i ve městech. Zapojte se i vy! Do konce března, kdy se dotváří úklidové skupiny, se můžete zaregistrovat zde.

Pokud nemáte v daný termín na úklid čas, nevadí. Registrovat se lze i v alternativních termínech. To hlavně kvůli firmám a školám. „Chtěli jsme tak vyjít vstříc organizátorům, kteří by místní úklidy rádi uspořádali například ve všední den,“ sdělil další z pořadatelů Miroslav Kubásek.

Ukliďme Česko

Proč akce Ukliďme Česko vznikla?

Vychází z mezinárodně osvědčeného modelu „Let´s Do It!“. Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více než 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků. Cílem je kromě úklidu také zviditelnění problematiky černých skládek. Ty ve vašem okolí můžete nahlásit na stránkách ZmapujTo.cz.

Jak se vydařila minulý rok?

V loňském roce se do organizovaného úklidu pustilo na 6 000 účastníků na 280 místech České republiky. I přes nepřízeň počasí se jim podařilo sesbírat neuvěřitelných 350 tun odpadů.

Ukliďme Česko

Očima dobrovolnice

Letos se do akce Ukliďme Česko zapojí i paní Eva z Brna. „Na úklid jsem si vyhradila celou sobotu. Ovšem nechci být aktivní pouze v jeden den v roce. Zvednout pár odpadků, na které narazím cestou do práce, můžu každý den,“ říká rozhodně. A co ji motivuje? „Spolu  s ostatními dobrovolníky uklidím les, kam chodí spousta lidí na procházky. Udělám dobrou věc pro životní prostředí a zároveň si užiji příjemný den a spousty zábavy s podobně smýšlejícími lidmi,“ dodává.

Reklama