Milé čtenářky, vy máte pondělí, ale já středu a je krátce po celoredakční poradě. Jakub D. Kočí se chystá na dovolenou na Kanárské ostrovy. Teď, když tyto řádky čtete, už tam je. Zdravím! Proto jeho články tento týden budou chybět, a ani editovat nebude. Navrhoval sice, že by udělal téma, jak je mi dobře na dovolené, a hlavně když ostatní pracují a já ne, ale neprošlo mu to. Ani téma Miluji práci, rád se na ni dívám, jsme mu neschválili. Slíbil však, že nám pár prosluněných fotek z Tenerife pošle, takže jak se má uvidíte možná již v dnešních novinkách.

Dana Svobodová má ještě dnes melouch a je v severním Polsku, kde s českým režisérem připravuje kostýmy pro nějakou italskou operu. Na premiéru vás ani nás sice nepozve, ale slíbila, že brzy prozradí, co připravuje a co do ní navrhla, i jak dopadla premiéra.

A nyní co vás tento týden na našem magazínu čeká a nemine!

Dnes v pondělí vzpomínáme se Simonou Škodákovou na naše osudové okamžiky. A když zítra máme 17. listopadu, tak ani mně to nedá nevzpomenout na atmosféru zmrzlého náměstí v Chrudimi, kde coby student 4. ročníku Gymnázia Josefa Ressela jsem každý večer postával a zpíval. Kdy k nám do školy dorazil za herce Martin Dejdar a povídal nám, co se děje v Praze. Kdy jsem domů nosil na xeroxu množené letáky s protisocialistickými hesly, básničkami, a kdy mi naše třídní učitelka říkala, ať nevyčnívám, že jsem v maturitním ročníku, a když to nedopadne, že nebudu puštěn k maturitě. Kdy jsem usínal s puštěným Hlasem Ameriky a neztlumoval jsem rádio, aby to nikdo neslyšel…

Další denní téma bude ve středu. Eva Soukupová s vámi vzpomene na to, čím jsme chtěli být jako děti. Já nejdřív pasák krav, pak jeřábník, pak pilot, pak kosmonaut a nakonec spisovatel. Takže zas tak dalek od dětského snu nejsem, třeba něco ještě napíšu. Nějaký román jako Jakub D. Kočí – četli jste jeho Vítr v piniích? Tedy nejen jeho – napsal jej spolu s Františkou Vrbenskou.

Ve čtvrtek vás naše redakční milovnice zvířat Marie Šrámková  vyzve, abyste jí posílali vše o vašich zvířecích mazlíčcích. Tentokrát však dáme přednost menšinám. Kočky a pejsky jen v případě, že po zhlédnutí fotek nebo přečtení příběhu upadneme smíchy pod stůl a deset minut zpod něj nevylezeme, nebo úžasem zůstaneme civět na obrazovku. A věřte, že už jsme řádně zcyničtěli.

V pátek vám módní guru Dana Svobodová prozradí, který kousek oblečení je její nejoblíbenější, a bude se těšit, že vy se s tím samým svěříte jí.

Přes víkend se určitě můžete těšit na nějakou zajímavou soutěž a v pondělí se Simonou Škodákovou  zavzpomínáme na naše nejkrásnější dovolené. Že nevíte, která to je? Já mám jasno. Vloni v březnu, bez dětí, bez manželky, s nejlepším kamarádem sami dva v nejsevernějším Finsku v -30 stupních Celsia pod stany v pustině bez lidí. Úžasné to bylo. Když vyzbude čas, dám vám sem pár fotek – myslím v průběhu dne do novinky.

Co se týče témat článků, tak těch bude skutečně mnoho. Dozvíte se, zda Eva Soukupová svedla v rámci rozhovoru kocoura Ženy-in, jak jí doporučovala TTT, jaké kouzlo funguje na pomluvy od Míši Kudláčkové,  v čem je nebezpečná závislost na zdravém jídle od Simony Škodákové a mnoho dalšího.

Za vaše příspěvky v redakčním e-mailu děkujeme a věříme, že vám dárky, které vám posíláme, dělají radost.

Máte-li nějaké připomínky k obsahu, nebo nějaké nápady na témata dne, neváhejte a pomozte nám!

A už vás dnes někdo pochválil? Ne? Tak to udělejte samy, protože kromě mne to za vás možná nikdo neudělá. Jste skvělé! Zvlášť pokud jste to dočetly až sem!

Váš šéfredaktor,

Radek Kříž

Reklama