Chcete se více seznámit se členy redakce našeho magazínu? Potom máte jedinečnou šanci spatřit některé z nás v roli porotců pořadu Suďte je!

  • SLEDUJTE: Někteří členové redakce již ve středu 27. května 2009 od 21.15 na TV Barrandov!

Suďte je!

Pořad Suďte je! se snaží nahlížet na skutečné případy trochu jinak. Zrekonstruovaný soudní proces neposuzuje soudce podle práva, ale skupina náhodně vybraných porotců, která se ve dvacáté díle skládá ze zástupců médií. Jestli jsme odsoudili „pana Soukupa" za vraždu manželky, nebo zda jsme ho pustili na svobodu, vám neprozradím. Mám ale pro vás několik reakcí členů poroty...

 

Klára Milošová

Klára Milošová

Účast v porotě byla pro mne zajímavou zkušeností, ovšem draze vykoupenou obrovskou trémou a nervozitou. Nejsem zvyklá na fotoaparáty, natož na kamery. Nejlépe jsem se cítila jako pozorovatel, když jsme coby porota jen seděli a pozorovali průběh procesu... Horší pak bylo mluvit „sólo" na kameru a zformulovat nějak svoje myšlenky, což se ukázalo jako obrovský problém. I když jinak s vyjadřováním potíže nemívám, tady to šlo pěkně ztuha. Příjemná byla možnost nehlédnout do zákulisí a zjistit, jak to vlastně chodí na druhé straně té zpropadené kamery. Pro mě osobně nebylo vůbec těžké se rozhodnout, měla jsem od začátku úplně jasno, i když John Bok jako obhájce obžalovaného byl velmi sugestivní. Natáčení mě vtáhlo do děje a byla jsem sama překvapená, jak opravdově mě rozčilovaly odlišné názory ostatních v porotě, které byly vesměs úplně jiné, než jsem měla já... a já jsem přece úplně jistojistě věděla, že ON TO PROSTĚ (NE)UDĚLAL!

 

Pavlína Sýkorová (nahoře uprostřed)

Pavlína Sýkorová

Je těžké se zorientovat a být spravedlivá, když člověk dostane jen kusé informace a není v centru dění.... Myslím, že je vůbec velice náročné vystupovat v roli soudce. Měla jsem trému a současně jsem cítila odpovědnost, byť to nebyl skutečný pachatel, ale jen herec. Už jen vědomí, že mám rozhodnout o něčí vině, bylo náročné s ohledem na informace, které jsme dostali. Nechtěla bych být soudcem ani náhodou.

Fotografie: Snímky z pořadu

 

Další reakce porotců

Suďme ho, vrahouna!

 

Podíváte se na „naše" Suďme je?

Reklama