Dlouho jsem přemýšlela, jaké téma na dnešní den zvolit. Chtěla jsem vám připravit něco pohodového, milého, něco, co nás všechny pohladí na dušičce. Dlouho jsem nemohla na nic přijít….

 

V neděli jsem se doma probírala starými písemnostmi a kromě spousty zajímavých a dávno zapomenutých dopisů a pohledů jsem objevila i složku, ve které mám schované dopisy a přáníčka, kterými mne obdarovávaly mé dcery, když byly ještě malé holčičky.

A jak jsem tak nad těmi výtvory seděla, zjistila jsem, že se u mě dostavil velmi silný sentimentální pocit.

 

Probírala jsem srdíčka k narozeninám a ke Dni matek, četla si dopisy z táborů a škol v přírodě a najednou jsem byla aspoň na chvíli zpátky v čase o více než deset let.

A v myšlenkách jsem si promítala film, ve kterém byly mé dnes již dospělé dcery malými holčičkami a jejich pokoj byl plný panenek, dětských knížek a všelijakých dalších pokladů, které jsou pro malá děvčátka ta strašně důležité.

 

To všechno je už dávno pryč. Přesto mi zbylo něco, co mi dokáže tyto milé vzpomínky vždycky přivolat. Je to pár kousků pomalovaných čtvrtek a několik popsaných dopisních papírů. Přesto je to něco velmi cenného... něco, co čas již sice odvál… opravdu odvál?

Kdepak. Když chceme, můžeme ho alespoň na chvíli vrátit a nechat proniknout do svých myšlenek okamžiky, které se zdánlivě z naší paměti vytratily.

 

Jak jsem se tak hezky sama dojímala, sedíc na zemi v obývacím pokoji, napadlo mě, že se třeba takhle rády zasníte a vy.

 

Vy, které máte své děti již odrostlejší... ale i vy, které právě teď prožíváte to nádherné období upřímných a bezelstných dětských očí, darovaných pampelišek k svátku, neumělých obrázků, které jsou přesto tak krásné.

 

Pojďme si dnes společně udělat takový hezký den. Den, ve kterém budou mít hlavní roli naše děti a jejich dojemná, vtipná, originální, potěšující a třeba i šokující přáníčka a dopisy.

Posílejte mi na náš redakční e-mail vaše vzpomínky – ty dávno zasunuté i ty čerstvější.

Kdy a čím vás vaše dítko pořádně chytilo za srdíčko?

O tom, jak to bylo u nás, si můžete přečíst v tomto článku.

 

Moc se těším na všechny vaše příspěvky!

redakce@zena-in.cz

 

 

 

P.S.

A pro ty z vás, které se dnes dojímat nechcete, máme připravenou soutěž. Vypukne dopoledne a bude stát za to!

 

 

 

Krásnou dojemnou středu vám všem přeje  

 

Reklama