Ale ne, milá Jennifer Lopezová, to jste špatně pochopila, budou se nosit dlouhé, ale široké, ne úzké a dlouhé :-) Trochu si šlapat po nohavicích sice můžete, ale ve vašem případě to vypadá, jako byste měla zlomené nohy... nebo snad schováváte čertovská kopyta? Jste přece jenom celebrita, a jestli vám je jedno, že vás nějaký módní policajt z bulváru pomluví...

No nic ve zlém, pojďte se alespoň s námi podívat, jak to má vypadat správně. Kalhoty „plandáče" by se daly rozdělit podle typu do dvou kategorií.

Jedny jsou jak vypůjčené z pánského šatníku čtyřicátých let. To jsou ty tvídové a flanelové s pasovými záhyby. Tenkrát se také nosily vysoké pasy, pásky, šle (pozor, nikdy ne obojí najednou) a záložky. K nim úzká vypasovaná saka s hranatými rameny. I ty pletené pulovry se žakárovým vzorem silně evokují válečnou a poválečnou módu.

Druhá varianta spíš připomíná éru sedmdesátých let. Alespoň u nás se tenkrát nosily na bocích přiléhavé a dlouhatánské planďáky, k nim brikety, které nohavice překrývaly, takže jsme vypadaly jako na chůdách.
Jediné, co je odlišovalo od těch dnešních, je to, že byly bokové.

Moc dobře si to pamatuji. Šila mi je tenkrát spolužačka, pořád se mi někde páraly a maminka šílela, že si je courám v blátě.
Pravda, když pršelo, měla jsem je mokré až po kolena.

A co vy, milé ženy-in?
Nosila jste podobné gatě?
Budete je nosit teď?
Nebo se vám tato móda vůbec nelíbí?
Reklama