Také si myslíte, že se počasí úplně zbláznilo? Buď přívalové lijáky, nebo tropická vedra. Jak takové výkyvy počasí snášíte? Trávíte tyto dny u vody, nebo se musíte potit v kanceláři? Bude dnes příjemněji než včera? Přečtěte si předpověď...

Podle odborníků bude jasno až polojasno, oblačnosti však bude v průběhu dne od západu postupně přibývat a ojediněle se k ní přidají i přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty dosáhnou 26 až 30 °C, v polohách 1000 m na horách se budou pohybovat kolem 22 °C.

Biometeorologická předpověď: pro oblasti 1 až 3 (západní Čechy) platí stupeň č. 1 - mírná zátěž, který umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Očekávaný přechod slabé studené fronty může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší osoby.

Pro oblasti 4 až 7 (zbytek území České republiky) platí stupeň č. 2 - střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu, kterými jsou zejména lidé trpící kardiovaskulárními nemocemi či nemocemi dýchacího ústrojí a starší osoby.

Během odpoledne a večera pak meteorologové očekávají přechod slabé studené fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší osoby. Všechny výše jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Teplotní rekord pro 30. červenec má hodnotu 35,6 ºC a naměřen byl v roce 1994. Naopak nejchladněji bylo v roce 1841, kdy rtuť teploměru poklesla na 9,4 ºC.

Jak je u vás?