Někdo se mě ptal, jakéže znamení to naše miminko vlastně bude? Netušila jsem. Nikdy mě nenapadlo, se tím zabývat. Jako absolutní laik a ne zrovna velký vášnivec pro astrologii, astronomii či věštění z karet a podobných kejklí (nic proti). Jenže člověk míní a příchod miminka mění…

Takže jsem si takhle jeden večer sedla s „panem Googlem“ a zjišťovala, o co vlastně jde. Nám by se mělo děťátko narodit ve znamení Raka. Což je, mimo jiné, i můj taťka, takže pochopitelně žádné špatné znamení. První, co mě potěšilo, že malí ráčci lpí hodně na rodině. Doufám, že tohle se opravdu potvrdí.  Na druhou stranu mě trochu zneklidňuje, že přesně prý vědí, jak si získat pozornost a dostat to, co chtějí. To by se úplně potvrdit nemuselo. 

Když už jsem byla v tom brouzdání po internetu, tak jsem pro vás sebrala informace o všech znameních. Třeba jen pro zajímavost si můžete sami ověřit, jestli jsou to jen ledabylá písmenka nebo přece jen povahu vaší ratolesti vystihují.

dětský horoskop

 • Kozoroh (22. 12. – 20.1.)

Malý Kozoroh se stále raduje a vyzařuje chuť do života. O to hůř se vyrovnává s neúspěchem a to u něj vyvolává až melancholii. Potřebuje pořád povzbuzovat a dobíjet energii. Dítě Kozoroha těžko uvidíte v popředí skupiny, proto působí spíš uzavřeně.

 • Vodnář (21. 1. – 20.2.)

Časté změny nálad se snadno dočkáte právě u Vodnáře. K jejich přednostem patří určitě umělecké nadání a touha pomáhat druhým. Mají dobré srdce. Povahou jde o hodně jemné, upřímné a veselé děti, které potřebuje pořád nějakou činnost.

 • Ryby (21. 2. – 20.3.)

Děti Ryby jsou chápající a citlivá stvoření. Možná by se dalo říct, spíš až snílci, kteří pak „zápasí“ s realitou. Jsou ale chytří a dovedou ovládat druhé. Rády se drží v bezpečí domova a vyžadují stálou pozornost.

 • Beran (21. 3. – 20.4.)

Dítě narozené ve znamení Berana bývá zdravé a je pěkný čipera. Většinou, když ho někam posadíte, tak se spolehněte, že tam ho určitě nenajdete. Vyhledává kamarády a je hodně přátelské. Potřebuje ale stálou činnost a aktivity, kde může „vybít“ svoji energii. Dobře to jde třeba sportem.

 • Býk (21. 4. – 21.5.)

Znamení Býka tomu sice neodpovídá, ale paradoxně jde o klidnou a rozvážnou povahu. Děti býci si vystačí samy, nestojí moc o nové kamarády. Potřebují být ale v rodinné blízkosti. Vydrží se zabývat jednou činností třeba hodiny, ale pozor, jsou hodně tvůrčí s uměleckým nadáním. Takže vám možná doma roste budoucí slavný malíř/ka nebo sochař/ka.

 • Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Dítě Blíženec je všetečné a lačné po všem novém. Rozhodně mu nic neujde a pořád se vyptává. Na cokoliv mu odpovíte, bude zřejmě reagovat otázkou: „A proč?“ Nezoufejte ale, protože ve škole takové děti nebudou mít zřejmě problémy s učením. Jsou většinou všestranně nadané a trošku tápou, než si vyberou to správné. Hlavně po nich nechtějte uklízet, mohli byste být zklamaní.

 • Rak (22. 6. – 22.7.)

Jak už jsem v článku zmiňovala, malí Raci mají blízký vztah k rodině, jsou ale náladoví, takže dokážou udělat i pěkné peklíčko. Jsou citliví, agresivita je u nich tabu, ale hodně se litují. Říká se, že mají talent na umění – hlavně výtvarné, hudební a vyjímají se i v ručních pracích. Přemýšlím, co by z toho mohlo mít naše dítě po mě a co po mém muži.

 • Lev (23. 7. – 22.8.)

Máte doma „Lvíčka“? Gratulujeme!  Jednoznačně jde o dítě tahouna, které je přátelské a vyniká nad ostatními! Obvykle se nemají šanci nudit, protože vymýšlí pořád něco nového. Jejich neuvěřitelný cit a vkus u nich okolí obdivuje. Výhodou je, že se tyto děti umí velmi dobře osamostatnit a mají svůj vlastní rozum, kterým se chtějí řídit.

 • Panna (23. 8. – 22.9.)

S tímto znamením mám velkou zkušenost a musím říct, že je to přesné. Dítě narozené v Panně je velký dar, protože je hodně samostatné a jednoznačně vyniká v sebedisciplíně. Panny jsou rády chváleny, kritiku snáší už hůře. Jejich inteligence ale sahá hodně vysoko.

 • Váhy (23. 9. – 23.10.)

Váhy jsou taky zajímavé znamení. Děti Váhy se cítí dobře v kolektivu, ale obvykle nepatří k těm akčním hrdinům. Ctí spravedlnost a mají svůj vzor, ke kterému vzhlíží. Chvílí trvá, než si dítě v tomto znamení najde opravdu činnost, která bude pro ně ta pravá.

 • Štír (24. 10. – 22.11.)

Ve Štíru se rodí hodně živé děti, se kterými „šijou všichni čerti“. Snad proto nemívají kolem sebe moc lidí a přátel. Hodně jsou ale vázané na rodinu. To rodiče určitě potěší. Jestli v něčem ale vynikají, tak v trpělivosti. Tu by jim leckteré jiné znamení mohlo závidět. Hlavně se jim musí pořád dařit, protože jinak se má okolí na co těšit.

 • Střelec (23. 11. – 21.12.)

Střelec jsem já a poznávala jsem se v něm už jako malá (hned potom, co jsem se naučila číst a pochopila, co znamenají horoskopy). Děti střelci jsou inteligentní s velkou touhou poznávat. Milují kolem sebe živo a lidi. Jsou akční na úkor zbrklosti. To jejich okolí těžce snáší. Často je těžké, je umlčet, protože mají pořád pocit, něco vyprávět. Vynikají v zodpovědnosti, jsou přátelští, ale nesnáší omezování.

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek

Čtěte také:

Reklama