Když mi došel minulý týden nedoplatek za plyn za loňský rok, byl jsem nejdřív docela v klidu. Loni jsme měli přeplatek 3500, tak jsem dopis otvíral bez bázně. A udělal jsem chybu. Nejdřív jsem nechtěl věřit, jak moc jsme ušetřili. Částka přes 8 000 byla prostě skvělá.

Pak mi to docvaklo. To nebyl přeplatek! To plynárnám dlužíme! To už se o mne pokoušely mdloby. Jako správný Moravák jsem šetrný a otočím každou stokorunu, než ji utratím. A najednou tohle!

Nechápal jsem, jak je to možné. Jednoduše. Zatímco na začátku roku jsme za kubík plynu platili něco přes 500 Kč, na konci roku už to bylo 830 Kč! A všichni si vzpomeneme, jak byla loni zima dlouhá!

Za elektřinu jsme dopláceli přes 2 000, a najednou je to přes deset celkem! Majitelka bytu ohlásila, že navyšuje zálohy a zvedá nájem o 750 Kč na měsíc! A to to přišlo akorát v okamžiku, kdy jsem pouštěl naplno topení, protože zima už byla nesnesitelná. Přiznávám, že jsem to udělal se skřípějícími zuby a s těžko skrývanou úlevou sundal ty dva svetry, co jsem už 14 dní doma nosil.

Letos to tedy nebude veselejší. Plyn prý půjde o 5 % dolů, ale předtím vylezl o několik desítek. Tak tak to mám já. A co vy?

Čím doma topíte?
Měli jste přeplatek/nedoplatek?
Co děláte, abyste ušetřili?
Bojíte se zvyšování cen?
Jste zimomřiví?
Jak tu zimu snášíte?
Těsní vám dobře okna?

Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz a vyhrajte za příspěvek dárek!

Reklama