Ahoj Radku,

 

až do minulého týdne jsem si myslela, že štěstí mám a že mi nic nechybí. Mám muže, se kterým jsem šťastná, mám krásnou 2,5letou dcerku, která zrovna teď pochopila význam slova mít rád a tak mě každou chvíli obejme a řekne mi: "mám tě láda, maminko".

A konečně čekáme miminko, chlapečka, na kterého se moc těšíme. Minulý týden jsem byla v nemocnici, dávali mi steh, aby snad mrňous nechtěl přijít na svět dřív než má. No a při té příležitosti mi udělali běžné ultrazvukové vyšetření, kde zjistili, že malý má nejspíš oboustranný rozštěp rtu, jednu žílu v pupečníku a rozšířenou ledvinovou pánvičku.

Bylo to docela pozdě, až v 26. týdnu těhotenství. Bohužel na podrobném ultrazvukovém vyšetření, které absolvuje každá nastávající mamka kolem 20. týdne, mi lékař v hradeckém Sanosu nic nenašel. Zřejmě jsem neměla štěstí na lékaře.

 

Pocity, které jsem zažívala, když jsem se diagnózu dozvěděla, nebudu popisovat. To se snad ani nedá. Hned po návratu z nemocnice jsem zasedla k internetu.

Jaké štěstí, že tato vymoženost dnes existuje! Na jedné diskusi jsem se díky Tereze z Brna dozvěděla, že rozštěpy u miminek dnes nejsou téměř žádný problém a dokonce je v Brně paní doktorka, která rozštěpy rtů  u miminek operuje téměř hned po narození.

I ty další vady prý nejsou naštěstí nebezpečné životu. Teď mi nezbývá než doufat, že další ultrazvukové podrobné vyšetření, na které jsem se také objednala do Brna, bude v pohodě a že budeme mít štěstí a malému nenajdou nějakou srdeční nebo další vadu neslučitelnou se životem.

Pro mě osobně je proto největším štěstím zdraví moje i mých nejbližších.

 

A přeji všem, ať jsou šťastní, i když pro každého z nás štěstí znamená něco jiného.

 

Ahoj Lucka

 


 

Milá Lucinko, věřím, moc Ti přeji, aby vše dobře dopadlo. Můj syn se narodil s rozštěpem patra a mohu Ti potvrdit, že tyto vady již v dnešní době skutečně nejsou žádným problémem....

Věřím, že se Ti narodí krásné miminko, které Ti bude přinášet jen a jen radost a jednou bude šťastné, že má právě Tebe za maminku ;o)

 

Pohlazení posílá zaskakující editorka

 

Reklama