Jack KevorkianNeblaze proslulá postava doktora Kevorkiana se opět po několika měsících stala středobodem zájmu médií.

 

Jack Kevorkian se po loňském propuštění z osmiletého žaláře velmi rychle zorientoval a snaží se dohnat, co jde. Osmdesátiletý patolog je světoznámý obhájce takzvané asistované sebevraždy a kromě bohaté přednáškové činnosti se rozhodl věnovat i politice. Sám má na kontě více než sto asistencí při řízeném umírání.

 

V podzimních kongresových volbách bude kandidovat na post amerického zákonodárce, aby mohl i nadále prosazovat své názory ve stylu „právo na smrt“ nebo „umírání není zločin“. Právě tyto kontroverzní výroky mu po světě získaly množství odpůrců i obdivovatelů. Doktor Smrt u svého vynálezu

 

Volby ukážou, jak moc je pro Američany problém dobrovolného odchodu ze života ožehavý a zda se tradičně konzervativně laděná společnost nechá doktorem Kevorkianem opět vyprovokovat k vášnivé veřejné diskuzi. I otázka euthanasie patří k tabu v dnešním světě.

 

Volili byste Kevorkiana mezi naše zákonodárce? Je asistovaná sebevražda humánní čin, nebo morbidní a zavrženíhodný způsob ukončení života? Vidíte rozdíl mezi asistovanou sebevraždou a euthanasií?

Reklama