Je to smutné, ale kouřím 40 let… stále si říkám… pokud mi chutná kouřit, jsem relativně zdravá!

Váhu si držím od svých 15 let – 58 kilo, jsem vitální babka a hrozně mi vadí připomínky kvůli kouření. Traduje se, že kuřáci jsou sobci! V čem ale??? Zdraví si údajně ničí sami sobě a to že někdo čichá jejich „smrady“, dělá dospělý jedinec dobrovolně.

Buď se kuřákovi vyhnu, nebo kouřím s ním! Jak jednoduché!

Pokud jsou v kuřácké rodině dítka (můj případ), zásadně nekouřím doma, ale venku nebo na balkoně. Zrovna tak i ve svých těhotenstvích jsem nekouřila, dá se to překonat! Děti vyrostly, odešly… syn je nekuřák, dcera kouří (smůla).

Restaurace dneska jsou i pro nekuřáky, díky Bohu… každý si může vybrat, co chce, kde je mu dobře.

A námitky – kouření na autobusových zastávkách, nádražích apod… hmmm… co zplodin tam lidé nadýchají, to snad není třeba rozvíjet.

Čirou náhodou jsem se dostala na stránky WM.magazínu, kde lékaři vyloženě píší, že kuřák nemůže dostat rakovinu plic! Každý se zeptá, proč to tak je. Plíce kuřáka se obalí hlenem, a když se v nich usadí rakovinotvorné částice, tak je prostě vykašle, nemohou se „zahnízdit“. Článek jsem donesla do Fakultní nemocnice HK mému otci, který tam byl hospitalizován, sestry z toho byly udiveny.

Ale to jsem odbočila… Myslím si, že kuřácký smog je příliš diskriminovaný. Že to je taková berlička na nemoci, které lékaři nemohou rozpoznat, a tak vše se svádí na nikotin.

Dovolím si napsat svůj pravdivý příběh ze života. Napíši ve zkratce!

Šla jsem k zubaři, aby mi udělal implantáty… ano vše OK… napíchal injekce, které hrozně bolely, brousil zdravé zuby… broušení bolelo, a když došlo k závěru, položil mi otázku: „Kouříte“? Odpověděla jsem  - ano! Jeho reakce byla: „No to máte z toho kouření, neboť se stahují kanálky a anestetikum se nedostane tam, kam má!!!! Byla jsem z toho v šoku a hned jsem si řekla, že se na kouření vybodnu!

Jenže jeho práce byla špatná, pod obroušené zuby jsem dostala záněty, a tak musely jít všechny ven. Tedy šla jsem ke svého obvodnímu zubaři a vypravuji mu, co mi řekl  odborník!!!! Klepala jsem se hrůzou… řekl mi: „Paní, nebojte se, kouření s tím nemá nic společného, prostě neumí píchat injekce a neudělal to dobře!" Byla to 100% pravda. Tím chci jen naznačit výmluvy lékařů na naše kouření.

Prostě můj názor a můj závěr.

Kuřáci nejsou sobci, nikomu nevnucují, že by měl kouřit! Oproti tomu nekuřáci stále „kafrají“ nekuř a pod… baští čokolády, chlebíčky, jsou líní chodit pěšky, mají také svoje negativa!!!

A hučím já snad do nich, aby nejedli sladkosti, ať nečučí na seriály a jdou raději na procházku, ať nesmrdí autama a jezdí na kole, a pod…

Je to na dlouhou úvahu… je spousta jiných věcí, které nám krátí život, ale každý to vidíme jinak. Tak kdo je tady vlastně sobec, kdo koho omezuje???

Přeji všem krásný den.
pastel.ka


Děkujeme za velmi zajímavý a otevřený příspěvek.

Co na něj říkáte, ženy-in? Souhlasíte s názorem, že kuřáci nemohou dostat rakovinu? A že nejsou sobci? Napište mi o svých názorech a zkušenostech s kuřáky a kouřením na redakce@zena-in.cz!

Reklama