Čtenářka Miuka do redakčního e-mailu poslala svůj příspěvek, ve kterém se vyznává z toho, že ráda navštěvuje blešáky. Mé srdce se zatetelilo, protože já jsem také milovnicí věcí z druhé ruky - zatím se ale orientuji pouze na šatsvo, takže mám stále co dohánět. A co vy, milé ženy-in, také ráda nakupujete na blešácích, bazarech, v second-handech...?

Tak by mě zajímalo - jezdí někdo z vás na blešáky?

Tedy na bleší trhy? Nemyslím ty u nás (tam to prý není nic moc, nevím, nikdy jsem tam nebyla), ale v cizině? Já se konkrétně vydávám do Německa. Před lety nás tam naučil jezdit náš soused a jsem za to moc ráda. Chápu, že spousta lidí na to není, ale mě to baví a hlavně si tam dobře nakoupím. Takže až bude stálejší počasí, určitě vyrazím.

Jediná nevýhoda je, že se stává velmi brzo ráno, protože tady hodně platí úsloví - kdo dřív přijde, ten dřív mele... Ale abych se dostala k samotnému trhu. Už od těch časných ranních hodin do areálu najíždí spousta prodejců a ještě víc zákazníků. A pak začne ten správný lov. Prodává se zde téměř vše - oblečení, boty, doplňky, věci do kuchyně, na zahradu, do dílny, kola... Ceny jsou více než příznivé, vždyť mám plnou skříň kalhot, triček, mikin a všeho jiného možného, a přitom ty moje nejdražší kousky se pohybují v cenách okolo 3 eur. Ještě si navíc procvičím němčinu, s některými prodejci se dáme do řeči, s některými se smlouvá, to k tomu patří. Přijde mi to lepší než nakupovat v second handu, tady na trhu totiž vidím, od koho ta určitá věc je, a to občas taky trochu napoví, jestli ji koupit, nebo ne. Samozřejmě někdy se nekoupí skoro nic, ale ten můj soused, který nás tam naučil jezdit, říkával - není důležité nakoupit, ale zúčastnit se. I když přiznávám, že domů se mi jede veseleji s pořádnými úlovky.

Už se těším na nějakou sobotu, až vyrazíme. To vždycky kamarádky říkají: dej vědět, až pojedeš, pokud bude místo, chci jet taky. A ještě tam občas potkám známé nebo lidi, na které tady doma ani nenarazím. Takže udělat svačinu, vzít eura, brzo vstát a pak už je to jen na štěstí, jestli se něco objeví nebo ne. Tady v Čechách to bohužel nemá moc velkou tradici, přitom v cizině je to normální a čím větší město, tím větší blešák.

miuka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Milá miuko, děkuji za váš příspěvek, jak ráda bych se k vám někdy připojila! Zatím jsem, jak jsem psala, nakupovala z druhé ruky jenom šaty, ale obecně mám ráda věci s historií, proto se vždycky aspoň zastavím u výloh různých vetešnictví, abych se podívala za zaprášenou výlohu a obdivovala všechno možné „harampádí“, které tam mají...

Tento týden jsem navštívila oblíbenou burzu a přikládám foto, jak statečně bojuji se záplavou ramínek na přeplněných věšácích... je to zkrátka moje vášeň a zřejmě mám také „z pekla štěští“, protože téměř pokaždé ulovím kousek, který skutečně stojí za to.

blesak

Všem blešákům, bazarům, vetešnitvím a second-handům zdar!

Reklama