Když odcházela od svého gynekologa, byla zralá na panáka. Dát si ho ale nemohla. Doktor jí totiž právě oznámil, že je ve třetím měsíci těhotenství. „V mém věku a s našimi dvěma dospělými dětmi to rozhodně nebylo plánované. Jenže při pohledu na ultrazvuk mi vytryskly slzy dojetí a já věděla, že o to malé stvoření nechci přijít. Zaplavila mě nepopsatelná vlna radosti. Obavy přišly až o pár desítek minut později. Co tomu řekne nastávající otec? Karel, tedy můj manžel, nikdy na děti moc nebyl. A řekla bych, že se mu ulevilo, když naše dcery dospěly. Cesta domů byla tedy plná protichůdných pocitů,“ líčí Pavla s tím, že její intuice opět nezklamala.
div1.jpg

„Jakmile se Karel dověděl, že má být znovu otcem, neprojevil ani za mák nadšení. Ne že bych to od něho čekala. Co jsem ale nečekala ani omylem, bylo jeho radikální řešení situace. Půjdeš na potrat, oznámil mi bez zaváhání. A já se rozbrečela,“ popisuje Pavla ten večer, kdy si mimo jiné vyslechla také ultimátum. Buď to dítě, nebo její manžel!

„Ačkoli to zní neuvěřitelně, Karel mi skutečně dal na výběr mezi jím a naším miminkem. Prohlásil, že se kvůli dětem uskrovňoval už dost dlouho. Teď, v osmačtyřiceti, si chce už konečně užívat života, ne přebalovat pokaděné plenky a celé noci nespat. A jestli to já nechápu, pak se mnou už nemá o čem mluvit. Když jsem si přesto stála za svým, tedy že si dítě nechám, bouchl do stolu a prohlásil, že ho v tom případě budu vychovávat bez něho,“ svěřuje se Pavla, která si zpočátku myslela, že se její muž časem uklidní a svůj postoj změní.

„Dva týdny jsme kolem sebe chodili beze slova a já pořád čekala, že se umoudří. Bylo tomu přesně naopak. Chtěl po mě finální rozhodnutí. Když jsem mu řekla, že se našeho dítěte nevzdám, oznámil mi, že ode mne odchází a zažádá o rozvod. A svému slovu dostál. Teď jsem v sedmém měsíci těhotenství a v rozvodovém řízení. Dcery se postavily na mou stranu a svému otci domlouvají. On si však stojí za svým. Prý je mi ochoten platit alimenty, ale s žádnou jinou podporou nemám počítat,“ krčí rameny nastávající maminka, která se snaží brát celou situaci co nejvíc statečně.

„Už kvůli tomu malému se nechci stresovat. Však to nějak zvládneme!“ je přesvědčená Pavla.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama