Na svoje nehtíky jsem moc pyšná. Jsou pevné, silné a mají přírodní čistou bílou barvu. Není to však zadarmo.

Když mi bylo v dětském věku vštěpováno do mysli, že zuby, vlasy a nehty jsou obraz ženy, vzala jsem to za své. Začala jsem si je nechávat dorůstat dokud se nezlámaly. Dětské nehty jsou měkké, tenké a ohebné a tak to  moc nerostlo. Ale časem se udělal pevný kmen a měla jsem krásné 4mm dlouhé nehty. Tehdy si jich všimla i moje třídní učitelka na ZŠ, která v zájmu bezpečnosti jiných dětí - že bych je mohla poškrábat - nařídila jejich vraždu. Mlčky jsem na ni hodila nenávistný a odmítavý pohled, ale asi to nepochopila a každý týden mi to opakovala. Až jednoho dne opakovat přestala a s vysvědčením i dala i důtku třídního učitele. Byla to ostuda - jediná holka ve třídě s důtkou, ale svýh nethů jsem se nevzdala. A co na to rodiče? Ti se s tim kupodivu smířili docela sportovně. Prý lepší než, abych dělala nějaký lumpárny.

V dalším ročníku jsem už měla jinou paní učitelku, které to nevadilo a tak mé nehty žily dál.

Druhá vlna invaze přišla na střední škole, kdy jsme se měli v rámici ekonomického vzdělání naučit se psát na klávesnici všemi 10 prsty. Paní profesorka - středoškolké oslovování, nikoliv titul - měla za to, že se špatně naučím psát a že budu dělat překlepy. Byla však rozumná a když jsem ji přesvědčila, že jsem s nimi schopná psát přestala tomu věnovat pozornost.

Údržba spočívá v tom, že si je jen vypiluju, aby nebyly nikde na stranách trhlinky a ohrožovali délku mých zlatíček. K tomu semtam bezbarvý lak. V poslední době si je začínam lakovat do jiných barev - černá, tmavě modrá, zlatá a když mám náladu tak světle růžovou. Zdobím je zdobícím lakem s úzkým štětečkem, který pro detailnější malování ještě zastřihnu.

Krom estetické funkce, jsem pro ně našla i užitečné využití. Třeba když nervozně na něco čekám a chci protistranu donutit aby mou věc vyřídily rychle, začnu s nima klepat o pracovní desku. Nevěřily byste dámy, jak to umí znejistit.

A pro rýpavé osoby, pr*el si utřu i s dlouhýma nehtama, kdo to neumí je amatéur. :-)

bubidani

Text nebyl redakcí upraven.

"Tehdy si jich všimla i moje třídní učitelka na ZŠ, která v zájmu bezpečnosti jiných dětí - že bych je mohla poškrábat - nařídila jejich vraždu." Těch dětí? sml57

Jinak klepání nehty je vážně jednoduchý a velmi efektivní trik. Taky zabírá poklepávání novou, ale nehty jsou elegantnější.

A jaké jsou vaše nehty?

redakce@zena-in.cz

Reklama