Tak první vydělané peníze jsem dostala ve svých 13 letech, kdy jsem o celé prázdniny hlídala sestřenky. A hned jsem si běžela koupit walkmana! Já vám na to byla tak hrdá.

Skutečný plat ze zaměstnání jsem ale dostala až za mnoho let později. A musím se přiznat, že si mnohem raději vzpomenu na tu letní brigádu se sestřenky. Tato slavná výplata mi byla vyplacena v jedné reklamní agentuře kde jsem pracovala jako "grafik".  Byla jsem čerstvý absolvent. Chtěla jsem tam pracovat i přes to, že odměna byla malá oproti oborového průměru, chtěla jsem tvořit reklamy, chtěla jsem se naučit něco v oboru a prostě nějak začít. Po měsíci práce elán docela utichl a pracovní náplň, kterou jsem viděla tak růžově, se změnilo v holka na všechno, archivařky a vařkafe. No stručně řečeno, abych nevybočila z tématu, velké zklamání.

O to větší zklamání když jsem viděla tu částku na výplatnici. Nejen že tam nebylo to co mi bylo slíbeno (jasně, co není psano není dáno, a já husa blbá jsem naletěla, prý že chtějí, aby se neplatilo tolik daně...pokus o podvod, ano, ale vysvětlete to zaslepené absolventce která prostě chtěla dělat reklamy). Dostala jsem tedy na ruku částku 7.500,-

Tuto první výplatu jsem utratila tak, že jsem 5.000,- dala na nájem, investovala 2.000,- na dojíždění a stravné, za 200,- jsem pozvala kamarádku na kafe abych se mohla svěřit a shodila ze sebe všechen ten vztek a 300,- jsem rozfofrovala ani nevím jak. Nutno podotknout, že jako člověk registrovaný na ÚP, na mě zaměstnavatel ještě dostal podporu 4.000,- na měsíc.

A i přesto jsem tam vydržela pracovat 3,5 let, naučila jsem se co jsem potřebovala (i když tajně, jinak by mne k tomu nepustili) a hezky jsem jim s rozběhem nakop...eh zamávala.

Přeju hezký den a mnoho zdaru budoucím absolventům co se chystají hledat práci, aby se nenchali nachytat jako já.
bubidani

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Mým prvním zaměstnavatelem byla taktéž agentura a dojmy z první výplaty, jejíž výše byla jiná než slibovaná, byly podobné! Nezapomenu na ten vztek!


Tématem dnešního dne je Vaše první výplata.

  • Vzpomenete si, co jste si koupili za svou první výplatu?
  • Nebo vás ta první pořádná odměna teprve čeká?
  • Měli jste jasno, co si koupíte?
  • Utratili jste celou svou první výplatu?
  • Koupili jste něco někomu jinému než sobě?
  • Jak byste naložili s první výplatou nyní?

pište na redakce@zena-in.cz

předmět: výplata

Těším se na vaše příspěvky! Jeden z nich ocením pěknými dárky.

Odměnou bude tentokrát tělové mléko Vichy a sprej pro zářivý lesk vlasů od Avonu.

Vichy

 

lupa