I když je to tak jednoduché, často děláme chyby v tom, kam se má prací prostředek dát. Přímo do bubnu pračky, nebo do zásobníku, který je na to určený?

Kam přesně dávat prací dávky? Podívejte se na naše rady!

Způsob dávkovaní závisí od toho, jaký druh pracího prostředku používáte. Univerzální prací prostředky se dělí podle konzistence na sypké, tekuté a předdávkované (tablety, gelové kapsle).

  • 5baa1880e3876obrazek.pngSypké prací prostředky – doporučenou prací dávku dávkujeme přímo do přihrádky v pračce.
  • 5baa197f6670aobrazek.pngTekuté prací prostředky – doporučená prací dávka se ponechává v odměrce a vkládá se přímo do bubnu na prádlo.
  • 5baa18365291aobrazek.pngPředdávkované prací prostředky – požadovaný počet gelových kapslí se vkládá pod prádlo přímo do bubnu pračky; práškové tablety se vkládají přímo do přihrádky pračky.

5baa17548bb1fobrazek.png

Jak se díky znalostem o pracích dávkách lépe zorientovat v cenách pracích prostředků?

Stojíte před regálem s pracími prostředky a rozhodujete se, který z pracích prostředků si vybrat? Bude to sypký, tekutý prací prostředek nebo třeba předdávkovaný? Každý má jinou cenu a každý prací prostředek má jiný objem (jeden je uváděn v kilech, jiný v litrech a předdávkované jsou uváděné v kusech).

Jak si co nejtransparentněji porovnat ceny a tak zjistit, který prací prostředek je nejlevnější?

Stačí, když si cenu pracího prostředku vydělíte počtem pracích dávek. V mnoha obchodech již najdete uvedený přepočet ceny za 1 prací dávku. A máte to! Nezapomínejte, jedna prací dávka je standardně stanovená, a tudíž pro všechny výrobce stejná.

A co dávkování aviváže?

Stejně jako u pracích prostředků je informace o přesném dávkování aviváže k dispozici na zadní straně obalu, přičemž doporučené dávky jsou, stejně jako u pracích prostředků, standardně určené pro pračku o obsahu 4–5 kg suchého prádla. Dávkování je velice snadné. Většinou k odměření správného množství aviváže jednoduše použijte uzávěr lahve. Do něj odměřte a vlijte do dávkovače pračky do přihrádky určené pro aviváž.

Reklama