Krásny pátek přeji všem,

kdo mají pleť a vlasy,i ty kdo vlasy nemají.

Já a moje pleť to je zajímavé téma. Dříve,v letech puberty,jsem měla úplně odpornou podobu akné.
Vypadala jsem jako by mně někdo polil kyselinou.Odporné hnisavé boláky nejen na obličeji,ale i ve výstřihu a na zádech,prostě humus.

Dělala jsem si různé masky dle babských rad, jedla kvasnice, pila kopřivový čaj, používala všechny možné čistící přípravky,trávila jsem hodiny a hodiny na kožním… Nic mi nepomáhalo, dokud mi otec nepřinesl nějakou mastičku od známého který byl distributorem léků.To bylo jediné,co mi začalo pomáhat. Byla to jen malinka tubička, takže byla po měsíci prázdná. Lítali jsme po lékárnách a sháněli ji,protože mezitím náš známy s touhle prací skončil.

Nakonec se nám ji podařilo sehnat. Byla jsem šťastná. Ale jen do doby, kdy byla tuba opět prázdná. Zjistila jsem, že se tahle zázračná věc přestala vyrábět.
Už jsem si začala říkat,že asi skončím na celý život s obličejem jako Fredy Kruger (nebo  jak se to jmenoval) , ale najednou se stal zázrak! Moje pleť se začala zlepšovat.

Nevím čím to bylo, jestli tím, že jsem začala používat antikoncepci, nebo se organismus prostě vzpamatoval, ale výsledkem zůstává, že dnes,ve svých 25 letech  jsem se svou pletí celkem spokojena. Boláky se mi dělají jen občas,a to většinou si na ne "zadělám" sama.
Zvláštní je, že dříve  jsem měla pleť  až příliš mastnou, a teď musím používat ráno i večer krém, protože je suchá.

Ale musím říct, že mě ta příšerná  "bubákova" doba něco naučila, a to je to, že si pleť čistím ráno i večer kvalitní kosmetikou. Doporučuji na kosmetice nešetřit,protože pleť máte jen jednu, a co zanedbáte v mládí,ve staří se nám několikanásobně projeví...

S přáním zdravé a krásné pleti zdraví Bednaroi


Milá Bednaroi,

Váš príbeh mi pripomína moju sesternicu. Dnes má krásnu pleť a nikto by si ani nepomyslel, že voľakedy trpela silným a hlbokým akné. Pani doktorka Finsterlová na konferencii hovorila, že ľudia, ktorí majú v období dospievania akné, v dospelosti vačšinou nemajú s pokožkou problémy a ich pleť je kvalitná...

Krásny deň :-) 

Reklama