„Mamí… bubák, bubák!“ vykřikovala má tříletá dcerka z koupelny. Překvapilo mě to, většinou si nevymýšlí a navíc má pro strach uděláno. Zamířila jsem do koupelny, abych se na „bubáka“ podívala. Janička stála na své židličce u umyvadla, kartáček v ruce a druhou rukou ukazovala pod umyvadlo. Za skříňkou s prádlem vykukovala jakási lehce šedavá šmouha připomínající tvarem ducha. Ponořila jsem se pod umyvadlo, na stěně začínala růst plíseň. Jak je možné, že jsem si toho nevšimla? Společnými silami s manželem se nám podařilo skříňku od zdi posunout a odkrýt tak plíseň v celé své „kráse“. Co s tím? Kde se vzala? Vždyť se snažím vše udržovat v maximální čistotě?

Ceresit

Koupelna je místo, kde se do vzduchu dostává během sprchování, mytí, praní či sušení prádla velké množství vody. Orosená okna či zrcadla jsou projevem vysoké vzdušné vlhkosti. Voda se sráží na chladných hladkých plochách. Příliš vlhký vzduch vytváří ideální podmínky pro růst a vývojplísní a roztočů. Plísně na počátku nejsou vidět. S postupem času se rozvinou zejména na místech, kde neproudí vzduch a drží se tam vyšší vlhkost. Plesnivé mapy často nalezneme pod vanou, v rozích, nebo za nábytkem.  

Plísně dokážou napáchat obrovské škody na majetku, ale i na zdraví. Plísně společně s roztoči patří mezi nejčastěji se vyskytující alergeny. Některé plísně mohou způsobovat zažívací problémy, bolesti hlavy nebo dokonce dýchací obtíže a astma. Plísně potřebují ke svému životu vyšší vlhkost. Proto je v bytě nejčastěji nalezneme v koupelnách, kuchyních či ložnicích.

Jak se zbavit těchto nevítaných škůdců?

Ceresit Když se plísně vyskytnou, je nutné je nejdříve odstranit. Pro odstranění plísní můžete použít například sprej Ceresit Stop Plísni, který spolehlivě plísnězničí. Novinka, Ceresit Stop Plísni Koupelna čistí, dezinfikuje a odstraňuje plísně a bakterie v koupelnách, vanách, sprchových koutech, keramických obkladech, v bazénech, na stěnách v místnostech i ve sklepích. Je vhodný na odstranění plísní z obkladů, dlažeb, spár, silikonů a jiných povrchů. Díky praktickému rozprašovači jej můžete okamžitě použít. Přípravek nastříkejte na povrch (ze vzdálenosti 3–5 cm), počkejte 5–10 minut a pomocí hadříku nebo kartáče plíseň setřete. Pokud je potřeba, aplikaci opakujte. Zbytky přípravku opláchněte vodou (kromě stěn a zdí).

Zničení plísní je ovšem jen první krok, následně je nutné zamezit jejich dalšímu rozvoji. Nenechte se zmást, jestliže je nevidíte. Často se skrývají v nejtemnějších koutech. Prvním signálem jsou již zmiňovaná rosící se okna nebo zrcadla. Plísně totiž potřebují vyšší vlhkost. Proto je nutné udržet doma vlhkost vzduchu na optimální úrovni. Pomáhá krátké intenzivní větrání. Což je ovšem problém. Tím nám uniká drahé teplo do okolí. Další možností je pohlcovač vlhkosti.

Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360o Ceresitsnižuje vlhkost vzduchu a pohlcuje zápach v jednom kroku. Revoluční tvar přístroje a tablety umožňuje maximálně využít celou plochu tablety. Její členitá struktura a otvor uprostřed využívá proudění vzduchu okolo i uvnitř tablety a tak je pohlcování nadměrné vlhkosti účinnější. Tableta je složena ze speciálních krystalů, které nasávají okolní nadměrnou vlhkost a přetvářejí ji v tekutinu, tím se tableta postupně rozpouští. Tekutina se shromažďuje ve spodní části přístroje. Jedna tableta vydrží pracovat cca 1 – 2 měsíce (podle velikosti místnosti a vlhkosti). Po úplném rozpuštění můžete zakoupit tablety náhradní. Kvalita je zaručena použitím originálních tablet a přístroje, protože funguje jako celek.

Nový Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360o má univerzální bílou barvu v kombinaci se stříbrnou a proto se hodí do jakéhokoliv interiéru.

Zdravé prostředí u vás doma je alfou a omegou zdravého života.

Více informací najdete na stránkách www.stop-vlhkosti.cz

 

Reklama