Dobrý den,
 
milá redakce,
dnešní téma vzpomínání se mi moc líbí. Zrovna tuhle sobotu jsem si zavzpomínala na dětství, které bylo opravdu nádherné. Hned bych tu dobu vrátila.
 
Začala jsem vzpomínat na chvíle u babičky. Babička má 3 syny. Jsou to můj taťka, strejda Jirka a Roman. Roman je bohužel postižený, nechodí. A právě k němu se vztahují moje nejhezčí vzpomínky z dětství. Vždycky jsme si spolu sedli a vystřihovali si obrázky zvířat z novin a pak jsme si je lepili do sešitů a prohlíželi si je. Já, protože jsem ženská a občas také vyčuraná, tak jsem od něj ty pěkné obrázky škemrala a vyměňovala mu je. Při vystřihování jsme vždycky házeli papírky babičce do kytek, ta pak chodila a vyndavala je a nadávala, teda jako na oko. Mně se to hrozně líbilo.
 
Jindy zase u jídla na mě babička musela volat bubáka, protože jsem nechtěla jíst (zato teď mě nikdo nutit nemusí). To vždycky Roman odlezl do kuchyně a začal volat: "Už jdu, už si jdu pro tebe, koukej jíst." Já jsem věděla, že to je on. A potom jsem vždycky před jídlem říkala, ať jde Roman udělat bubáka, že jinak nebudu jíst.:-))
 
Taky jsme pořád hráli nějaké hry. Babička vařila, nebo uklízela a my dva jsme hráli člobrdo, piráty, dámu, mikádo a ani už nevím, co ještě. Já jsem švindlovala, a když už jsem třeba při dámě nevěděla, jak dál, tak jsem řekla, že volá babička. To se vždycky otočil a šup, už jsem to švindlila. Nebo mě každou chvíli vozil na zádech, protože jsme si hráli, že je kůň.  Nedávno jsem u babičky našla svoje stará plastová zvířátka a indiány. Když jsem je vysypala na stůl, málem jsem se rozbrečela. Taky jsem našla svého plyšového mýválka, kterého jsem si hned vzala a mám ho u sebe v posteli. Vždycky když si ho přitulím, tak se mi vybaví všechny krásné vzpomínky. Škoda že nejde vrátit čas.
 
Zdravím redakci a všechny čtenářky a čtenáře, víc toho psát nebudu, protože by to vydalo na knihu.
 
S pozdravem Ivana.
 
p.s. pro všechny rejpaly - jestli jsou tam hrubky, tak se omlouvám.:-)
 
 
Krásné vzpomínání. Určitě má každá z vás ve svém srdci místečko, kam občas zavítá a kde je mu tak dobře.... Podělte se o něj. Vaše vzpomínky svěřte na náš redakční e-mail redakce@zena-in.cz.
Krásný den všem přeje dnešní editorka