Zúčastnila jsem se nedávno debaty na toto téma. Diskuze probíhala mezi několika lidmi s věkovým průměrem třicet let. Považte, kdo co řekl..

 

 Podnikatel v oboru realit:

„Jistě, kouření v restauracích zakázat zcela a ihned. Obtěžuje mě to..

 

Číšník:

„Nesmysl, do hospod pak nikdo nebude chodit. Jsem nekuřák, ale cigareta k pivu zkrátka patří. Pokud má tento problém být řešen demokraticky, udělejme kuřácké a nekuřácké hospody“

 

Manager:

„Zakázat kvůli dětem. Nemyslím, že by pro ně ta chvíle pasivního kouření byla nějak podstatná. Pro jejich vývoj je daleko nezdravější to, že od malička bude pro ně představa restaurace nebo hospody s kouřením spojena. Až oni jednou samy půjdou do hospody, možnost, že si automaticky k pivu zapálí, je velmi pravděpodobná.

 

Obchodník:

„Možná by to vyřešilo nařízení, díky kterému by každý provozovatel restaurace byl povinen zajistit účinné odvětrávání. Chodily by kontroly a pokud by prostor hospody nesplňoval normy, okamžitě zavřít.“

 

Američané zakazují kouřit i na terasách svých restaurací.

Přidali se Irové a dokonce i milovníci tabáku Italové. Chodí kouřit před vchody restaurace. V Americe si dokonce najímají pohledné dívky, které kouří cigaretu před vchody do nočních barů. Zvyšují si tím prý návštěvnost. Toto je důsledkem americké demokracie..

 

Naše debata víceméně končila nápadem s účinným odvětráváním našich restaurací. S tímto stanoviskem víceméně všichni souhlasili.

 

Jaký je váš názor?

Reklama