Další z příspěvků jsme dostali od čtenářky Mamaoma, která brzy oslaví sedmdesáté narozeniny. Jak o sobě píše, ráda podniká výlety - takže, kdo by se k ní chtěl přidat, na konci příspěvku najdete její email. A teď už se pojďte začíst, jak ráda slavila své narozeniny a jaké krásné dary dostala :)


 

Až do věku 49 let jsem narozeniny slavila obvyklým způsobem: přijala blahopřání + příp. malý dárek. Ale k jubileu 50.let mne překvapily rodiny dětí. Rodina dcery mi darovala týdenní pobyt ve Švýcarsku (měla jsem v životě touhu: Švédsko, nebo Švýcarsko) - prý nevolili Švédsko proto, že jsem zimomřivá. 

Pobyt byl nádherný - bydleli jsme v horském hotelu a denně - paprskovitě - projeli celou zemí.   Rodina syna mi - v košíčku s růžovou mašlí - darovala štěně - fenku střed.špice, jméno Samanta.  To se mi zdálo moc tvrdé, tak ihned dostala nové jméno: Sabina.  Spolu jsme prožily krásných 14,5 r. - vychovala jsem si ji totiž tak, že jsme spolu projezdily ČR - hotely, penziony = všude byla hodná a spokojená.     

K dalšímu jubileu 60. let jsem si dárek darovala sama : podala jsem si žádost do Domu s pečovat. službou = jako prevenci pro - snad - budoucí stáří (rodina o tom nevěděla). Čekala jsem-nespěchala - nyní už zde žiji přes 3 roky.     

Brzy mi bude 70. r. - a zase dárek, na který se těším:  doprava prodlouženými příměstskými autobusy zdarma.   Tento dárek - pokud to půjde - lze pěkně využít po delší dobu:      těším se na 1 denní výlety po Středočeském kraji - památky a zajímavosti mám, díky internetu atd. již vypsané, jízdní řády si najdu též.  A uvítám, přidají-li se stejně „postižení“= tím věkem - osamělí senioři  (Praha a okolí) - dala by se třeba dohromady Výletová parta (napište na : kurzHoudk@seznam.cz).

mamaoma

Pozn. text nebyl redakčně upraven

Téma zítřejšího dne: Slavíte ráda narozeniny?

  • Přála byste si o pár let omládnout?
  • Jak vzpomínáte na to, když vám bylo náct?
  • Jakou míváte v den svých narozenin náladu?
  • Platí u vás: čím starší, tím lepší?
  • Jak a s kým slavíte své narozeniny?
  • Dělá vám vrásky váš věk?
  • Jak prožíváte své narozeniny?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Yves Rocher.

b

Další příspěvky už prosím neposílejte. Výherce obdrží výše zmíněnou cenu!

Reklama