Natáčení očekávaného nového českého filmu režisérky a scénaristky Ireny Pavláskové Bestiář, na motivy bestselleru Barbary Nesvadbové, se blíží ke konci. Nyní se filmový štáb přesunul do zahraničí. V Itálii se točí úvodní dramatické scény vztahu dvou hlavních hrdinů, Alexe a Karolíny.  Další obrazy se budou natáčet v Londýně, kam se hlavní hrdina na čas filmového vyprávění stěhuje. Bestiář bude mít premiéru 19. dubna příštího roku.

„Bestiář je sázka na kvalitu. Našim cílem je natočit nevšední film, divácky atraktivní a přitom umělecky vytříbený, který bude založen na originálním filmovém vidění tvůrců filmu,“ říká producent Jaroslav Nietsch ze společnosti Starlite Films, který pro svůj film postavil mimořádně kvalitní tým. Režie se ujala vynikající česká režisérka Irena Pavlásková, autorka čtyř celovečerním filmů, za které obdržela celkem přes 10 mezinárodních cen, včetně cen z nejprestižnějších světových festivalů jako je Cannes, Montreal či Moskva. Za kamerou stojí zkušený kameraman F. A. Brabec, který natočil řadu významných snímků a proslavil se i jako režisér neopakovatelné Kytice. F. A. Brabec natočil s Irenou  Pavláskovou její slavný film Čas sluhů (debut obou dvou) a film Corpus Delicti. Sám F. A. Brabec je nositelem řady fimových vyznamenání a je režisérem čtyř celovečerních filmů.

Režisérka Irena Pavlásková si vybrala pro film velké herecké osobnosti, s většinou z nich pracovala v době jejich záčátků. Hlavního hrdinu, složitého a tajemného Alexe,  hraje Karel Roden, který s režisérkou natáčí již čtvrtý film. Hlavní protagonistku ztvární slovenská herečka, talentovaná a okouzlující Danica Jurčová, v dalších důležitých mužských rolích dominují herecké hvězdy jako je Marek Vašut, Miroslav Etzler, Tomáš Matonoha a Kryštof Hádek, vedle nich další herecké osobnosti, jakými jsou Jitka Čvančarová, Petr Vondráček, Michal Dočolomanský. Svůj herecký debut ve filmu bude mít mladý herec Lukáš Jůza a také legendární hlasatelka Kamila Moučková a další. V epizodních rolích se objeví i dvě poslední české miss Jana Doleželová a Kateřina Pospíšilová.

Přitažlivý příběh vypráví osud mladé ženy Karolíny, která se po citovém zklamání rozhodne, že se chvíli bude chovat tak, jak se chovají k ženám někteří muži, tj. bude brát vztahy spíše nezávazně. „Karolína se snaží osvobodit se od své citové závislosti na Alexovi a vybírá si k tomu poněkud nepravé prostředky. Náruče cizích mužů se ukáží jako špatná cesta. Já osobně bych tuto cestu nevolila, ale svoji hrdinku, tak jak jsme ji pojaly s režisérkou filmu, jsem si oblíbila a dokáži ji pochopit,“ říká o své postavě Danica Jurčová.

Studentka filosofie Karolína se setkává se záhadným Alexem, vášnivě se do něj zamiluje, ale nevyrovnaný vztah s rozpolceným mužem ji ničí. Rozhodne se ke vzdoru. Roztočí tím kolotoč známostí a flirtů, ale i zklamání. Karolína se chce se pomstít Alexovi, ale záhy zjistí, že se spíše mstí sama sobě…

Film je díky koprodukčním partnerům natáčen velkoryse a výpravně. Tvůrci filmu kladou důraz na filmový způsob vyprávění a na výtvarnou stránku díla. Natáčí se na více než šedesáti různých lokacích, ve filmu vystupuje přes tisíc komparsistů, účinkuje zde velké množství zvířat i dětí - vše v celkovém počtu 43 natáčecích dní.

Film produkuje společnost Starlite Films. Vedle ní se v roli koproducentů na výrobě Bestiáře podílí Barrandov Studio, RWE-Transgas a TV Nova. Celkový rozpočet filmu činí 32 milionů.

„Dosavadní natáčení nám jenom potvrdilo, co jsme od Bestiáře očekávali. Spojení úspěšné knižní předlohy, výborného scénáře, skvělých herců a dokonalé režie s kamerou je cestou k divácky úspěšnému snímku. Již dnes je jasné, že vzniká film, o kterém se bude dlouho mluvit,“ slibuje producent Jaroslav Nietsch. O důvod navíc, proč se těšit na jaro!

Reklama