Hrdinou animované komedie Pes Ro©ku je pes Bodi, který propadne rock´n´rollu a vydá se do města, aby tady založil kapelu. Při svém dobrodružství potkává pouliční hráče i velké rockové hvězdy a řadu postav ve filmu proto namluvili čeští muzikanti.

Hlavní postavě Bodimu propůjčil svůj hlas Ondřej Brzobohatý, lišku Dharmu, která hraje na basovou kytaru, nadabovala do češtiny Tereza Kerndlová a hudebního produkčního ztvárnil Laďa Kerndl

kerndlova

tereza

Ondřej Hejma známý z kapely Žlutý pes pak namluvil roli tygra, zasloužilého a zkaženého rockera a hráče na elektrickou sólovou kytaru. „Pár takových kluků znám, takže si myslím, že jsem se do toho dokázal položit,“ pochvaloval si Hejma svou roli. Konkrétní inspiraci odmítl prozradit, ale ukázal, že hudební prostředí a zákulisí zná velmi dobře. „Sóloví kytaristi hrající na elektrickou kytaru jsou většinou bezcharakterní jedinci. Vyžívají se v neúspěchu druhých. Když mohou někoho pokořit a podupat, tak to určitě udělají,“ dodala s nadhledem česká rocková legenda. 

hehna

hejma

Postavu rockové hvězdy a legendy Anguse Kočkostára namluvil Marek Holý, držitel Ceny Thálie za titulní roli v muzikálu Zorro.

Tátu hlavního hrdiny nadaboval Pavel Zedníček a jako vůdce vlčí mafie se představí Igor Bareš.

zednicek

 

Já animáky miluji, takže je pro mě velkou poctou a ctí, že aspoň jednou za život mohu dabovat nějakou kreslenou postavičku,“ svěřila se u mikrofonu v nahrávacím studiu Tereza Kerndlová. „Já jsem dřív dokonce dabovala dětské role, když jsem byla malá. Zhruba od mých osmi let do jedenácti. Je to pro mě takový návrat do minulosti,“ doplnila Tereza.

brzobohaty

fantozzi

První profesionální dabingová role Ondřeje Brzobohatého byla v komediích s populárním Fantozzim, ještě dříve si ale daboval filmy jen tak pro radost. „Se sestrou jsme se bavili, že jsme u filmů vypnuli zvuk a sami jsme je komentovali. Nahrávali jsme vedle na přehrávač, pak jsme si to pustili a slyšeli u filmu naše hlasy. Dabovali jsme si pro sebe a hrozně nás to bavilo,“ vzpomínal o přestávce Ondřej. „Teď už začínám dabovat spíš kmety a kreslené postavičky. Ty totiž běžně namlouvají starší herci,“ smál se hudebník.

O FILMU

Pes, který zpívá, nekouše.

Bodi je dospívající pes, žije v odlehlé idylické vesnici v horách a připravuje se na stejnou kariéru, jako má jeho táta. Má být hlídačem a strážit veselé a dovádivé ovečky před skupinou nadměrně mlsných vlků. A pak se to stane: Doslova z nebe spadne na zem rádio, Bodi naladí a zamiluje se do hudby. Od té doby je to samé Rock sem roll tam a tak se s kytarou na zádech vydá do velkého světa s plánem založit kapelu a stát se rockovou hvězdou. Svět má ale pro podobné snílky připravené překážky a Bodiho čeká velká porce nečekaných událostí. Nástrahy města, noví kámoši, v patách má vlčí mafii a k tomu ho někdo navede, aby poprosil samotného Kočkostára o pár lekcí na kytaru. Bodi není pes popu, ani pes měsíce, je to Pes ro(c)ku.

Reklama