Zdravím a přeji krásný den Vám všem.

Když jsem ve 25 letech dostala první brýle na čtení, nikdy mě nenapadlo, jak postupem let dopadnu. To byla srandička, smála jsem se tomu, dokonce jsem se chlubila: koukejte, mám brýle na čtení.

Léta ubíhají a srandičky mě přešly, přestávala jsem vidět i na dálku a přišlo rozhodnutí, zda si nechám udělat bifokály, nebo dvoje brýle na střídačku. Na radu optika jsem zvolila bifokály. Byla jsem upozorněna, že se s nimi budu muset naučit chodit. V této době jsem pracovala jako doručovatelka.

No, bylo to nepříjemné, chodník se mi zvedal, po schodech jsem přehlédla schody a šlapala do prázdna. Jednou se mi podařilo, že jsem vlítla pánovi do náručí. On se divil, ale já více, já ho prostě po pádu přes tři schody neviděla. Když jsem mu vysvětlila situaci, pochopil a oba jsme se zasmáli, byl velice příjemný a řekl: "Kdyby mi padl do náručí chlap, to by nebylo příjemné, ale ženská klidně."

Postupem času jsem si zvykla a dnes nedám na bifokály dopustit. Ovšem kdyby se dioptrie zastavily, ale bohužel, ob rok se zvyšují. Nedávno jsem absolvovala opět očařku, která mě tedy nepotěšila. Na dálku po 3,5 a na blízko 5,5 diptrií, s tím, že se blížím k šedému zákalu a operaci.
Pro jednuchost vůči počasí jsem si nechala vypočítat skla, od kterých jsem okamžitě ustoupila, protože 9500,- Kč se mi tedy do skel dávat nechtělo. Ale proč, vím já, jak je budu mít dlouho? Nevím, po vyjádření lékařky - mojí prognózy, jsem si nechala dát jenom plastová a bez ostatních možností, i tak mě stály skla přes 4 tisícovky. Podpora zdravotní pojišťovny je směšná a bifokály jsou nadstandard, a tudíž máme my slepci jak na dálku, tak na blízko smůlu.

Něco pro zasmání, nikdy se mi nestalo, že bych si brýle rozbila, ale je zajímavé, že po obdržení nových jsem na ty předchozí šlápla. Stát se mi to před tím, to bych byla namydlená.

Zdravím a přeji všem, co brýle nemají, aby je nikdy nepotřebovali, a všem kdo je mají, aby se dioptrie nezvyšovaly.

Věrulinka


Děkujeme za pěkný příspěvek :)

redakce@zena-in.cz

Reklama