Průzkumy odhalily alarmující výsledky: jen 25 % řidičů dobře vidí. Každý pátý řidič má vadu zraku. Řidiči se slabým zrakem jsou na vozovkách stejně nebezpeční jako ti opilí. Svému okolí i sobě. Zhoršená viditelnost a špatné oči řidiče pak často tvoří vražednou kombinaci. Závažného problému se proto „chytli“ vývojáři kvalitní optiky a přišli s řešením: se speciálními brýlemi pro řízení Zeiss DriveSafe.5bc9c598bf532obrazek.png
Jak to funguje, v čem jsou brýle pro řízení tak inovativní a kde je sehnat se dočtete na zeiss.cz/drivesafe .

Oči pod palbou reflektorů
Dny jsou kratší, častěji řídíme za šera, za tmy. Při jízdě na nás útočí světelné kužely, odrazy všeho druhu, světla protijedoucích aut i okolních reklam. Pohled se stáčí na palubní desku, navigaci, do zrcátka, zpět na vozovku. To všechno oči dráždí, unavuje, unavené smysly otupují. Přeostřování je stále méně pružné. A zaděláno může být na problém. Téma bezpečné jízdy a rizikovosti na vozovkách s příchodem podzimu opět nabývá na aktuálnosti.

Dobrou zprávou je, že osud máme převážně ve vlastních rukou. Každý, kdo usedne za volant, dnes může rizika i míru vlastního stresu snížit. 

Chytré brýle vyčnívají z davu
Jak tedy minimalizovat riziko a šťastně dojet? Skvělým řešením se ukazují být právě již zmiňované řidičské brýle. Ty korigují tři hlavní problémové situace, které nás mohou za volantem potkat: řízení za zhoršených světelných podmínek, oslnění a přeostřování z palubní desky na silnici.  Nosit je můžete ve dne, v noci, v autě i kanceláři. Speciální technologie uvnitř i povrchová úprava skel z nich dělají spolehlivého pomocníka. A není třeba volit mezi funkčností a pěkným designem. Stačí zajít do dobré optiky, vybrat slušivé obroučky a říct, že do nich chcete čočky Zeiss DriveSafe.

5bc9c68360e3cobrazek.png
Vytvoření  individuálního profilu oka a a jeho detail

Využijte skvělé šance!

Se společností Zeiss  teď můžete vyhrát skvělé brýle pro virtuální realitu Zeiss!

Do soutěže se zapojte ZDE


 
 

Reklama