Onehdy jsem se bavila s jednou image poradkyní, a ta mi zasadila tvrdou ťafku: brýle na čtení jsou trapným znakem stáří. Radši šla na operaci, než by hledala brýle v kabelce. Vždycky si na ni vzpomenu, když nepřečtu smsku nebo jízdní řád. A propadám bezmoci.

brýleCo nadělám, čas nezastavím. Když se mi začínaly „prodlužovat“ ruce, tušila jsem, že budu muset zajít k očnímu. První „půlky“ se daly občas ještě odložit. Kreslení šlo i bez nich, ale jakmile jsem začala pracovat na počítači, zrak se zhoršoval. Zatím jsem na jedné a půl dioptriích a bez brýlí už se neobejdu. Překáží mi, vadí mi, nesluší mi. Ale „zbytečných“ X desítek tisíc na operaci očí nemám. A i kdybych měla, investovala bych je do něčeho rozumnějšího, užitečnějšího, smysluplnějšího.

 

Rozhodla jsem se svůj handicap povýšit na přednost a vzala jsem brýle jako módní doplněk. Vybrala jsem si krásné značkové obroučky. Slušely mi. Jenomže jako naschvál nějak přestaly, jakmile se do nich vsadila dioptrická skla. Oči se nepřirozeně zvětšily a bylo po parádě. A tak je vytahuju jen v případě nutnosti. A to je dost často. Jsem otrokem svých brýlí. Nesnáším je. Zvlášť když je zapomenu doma. Kolikrát už se mi stalo, že mě (v lepším případě) vrátily z autobusové zastávky domů, v tom horším dohnaly do drogerie nebo lékárny, abych zakoupila obyčejné „čtečky“ a  mohla vůbec pracovat.

A tak se stalo, že mám už pěknou sbírku: jedny v práci, jedny doma, další na chalupě.

Jo, něco jiného je to s brýlemi slunečními. Ty na rozdíl od dioptrických zbožňuji a nosím je s sebou v kabelce i v zimě.

Jak to máte s brýlemi vy, milé ženy-in?

  • Nosíte brýle na dálku nebo na blízko?
  • Máte brýle odmalička, nebo jste je začala nosit až v dospělosti.
  • Jak jste se s brýlemi vyrovnávala? Zvykla jste si, nebo vás stále obtěžují?
  • Kolikatery brýle máte?
  • Našla jste si obroučky, které vám sluší? Vypadáte dokonce v brýlích lépe, než bez nich?
  • Jak často brýle obměňujete?
  • Máte nějakou příhodu s brýlemi? Už jste je třeba usilovně hledala a měla je na hlavě?
  • Pošlete nám fotku, jak vám to sluší v brýlích?

Na vaše obrýlené příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se za svůj příspěvek můžete těšit vy?

Jednak parfemová voda ONLY imagine AVON a jako bonus barevný model slunečních brýlí

darek

Reklama