derma

Co všechno jste ochotna vytrpět pro krásu? Jestli vaše odpověď zní všechno, nebo alespoň docela dost, máme pro vás docela zajímavý tip.

Nazývá se dermaroller, má zabraňovat tvorbě vrásek, řešit problémy s aknózní platí, zmírňovat strie a povadlou kůži. V poslední době se stal hitem i v Hollywoodu, oblíbila si ho prý i Angelina Jolie. Určitě ani vás by zprvu nenapadlo, že se za tímto neškodně vyhlížejícím názvem schovává docela brutální zkrášlovadlo.

Pokud vás zláká zvědavost dermaroller vyzkoušet, rozhodně si nedomlouvejte rande v několika příštích dnech. Při jeho použití doslova teče krev. Dermaroller je váleček, na kterém jsou hroty o velikosti půl až jeden a půl milimetru nebo tři milimetry.

Tímto válečkem se pak přejíždí po obličeji nebo jiné části těla, dokud se na kůži nevytvoří jeden krvácivý vpich vedle druhého. A to doslova, na jeden centimetr čtvereční totiž připadá až 250 vpichů. Tato poranění jsou prý léčivá. K zastavení krvácení se v místě vpichu hromadí krevní destičky, tak dochází k regeneraci tkáně. Zároveň se stimuluje hydratace a produkce kolagenu a elastinu v kůži, což zabraňuje tvorbě vrásek.

Vypadá to docela děsivě, ale pro zájemce budiž útěchou, že je toto „ošetření“ pleti bezbolestné. Používají se totiž lokální anestetika.

Jedno ošetření trvá asi 20 minut. V Hollywoodu byste za něj zaplatila v přepočtu asi 13 tisíc korun. Ovšem dermaroller se pomalu dostává i do našich studií, které jej nabízejí v ceně od 200 do 1500 korun. Proceduru i můžete zopakovat vždy po dvou měsících.

Nevím, jak vy, ale já radši přesvědčím sama sebe, že vrásky jsou sexy.

Reklama