tereza.jpg

Tereza Kotek je malířkou samoukem. Přesto její obrazy fascinují spoustu lidí a jsou hitem sociálních sítí. Teď si je mohou zájemci prohlédnout také v Malostranské Besedě na Malostranském náměstí. Výstava s názvem Brutální něžnosti se koná od 14. února do 8. března.

Tereza Kotek se narodila 11. 11. 1983 v Čechách. Své dětství a část mládí strávila v Dánsku. Vystudovala anglistiku na univerzitě v Ústí nad Labem. V současné době žije a tvoří ve Slaném u Prahy. Je malířským samoukem. K malbě na plátno se Tereza Kotek dostala až na mateřské dovolené. „Odpadla škola, práce. Najednou byl čas, a hlavně obrovská chuť,“ říká. S počtem namlovnaých obrazů se už blíží stovce.

pusy.jpg

Maluje velkoformátová plátna s použitím unikátní techniky - kombinace akrylových barev, sprejů a voskových pastelů. Použití jemných tahů štětců společně se silně vystupujícími stopami po špachtli, výrazná a odvážná barevnost, vyvolají emoce v každém. „Formáty jsem zvětšovala postupně. Zalíbilo se mi, že se u velkých plátem můžu s barvami pořádně uvolnit a užít si to. Doma nebo na cestách si kreslím do skicáku, ale to je jediná výjimka, kdy mi malý formát přijde fajn,“ vysvětluje výtvarnice. „Do obrazů dávám hodně energie a radosti, která se mi z nich vrací - lépe se pak daří vypořádat se s chmurnějšími dny, když přijdou.“

obrazy.jpg

Podstatnou část tvorby této autorky tvoří ženské portréty, jejichž živost je téměř zneklidňující. Přestože ve svých obrazech zachycuje vždy konkrétní, jasně poznatelné objekty, použití částečné abstrakce vytváří pocit, že nepatří úplně do našeho světa.

Na výstavě bude k vidění kolem dvaceti obrazů, z toho asi deset bude nových a prodejných.
prsa.jpgobraz.jpg

Reklama