5f6db2be96a8fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Musíme si ale připustit, že tento podzim je jako posledních mnoho měsíců „jiný“. Opět ve znamení nemocí a strachu, nedá se nic dělat, musíme se pořádně nadechnout a proletět tím vším, pokud možno s co nejmenšími ztrátami, ať již na těle, či na duchu. A věřit! Věřit v lepší zítřky…

Dnešní podzimní psaní je vskutku na místě, bude totiž o intuici, která nás často vede tím nejlepším směrem, který pro nás vesmír chystá. Intuice je mocný přítel, dokážeme-li jí naslouchat.

Mě třeba nedávno přivedla k objevu, který byl znám již dávným severoamerickým indiánským medicinmanům, a to, že brusinky jsou nesmírným pokladem zelené lékárny.


5f6db3cff25e3obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jako vždy, tělo samo řeklo: to potřebuju to mi kup, nebudeš litovat!

Brusinky jsou chuťově epes rádes výborné, tělu je dávám již něco přes měsíc, ale nyní v podzimní době mám pocit, že je přesně jejich čas.

Ony totiž tyto krásně karmínově zbarvené bobule dokážou doslova divy!

Jsou prokazatelně blahodárné a léčivé.

Podle Medlicker.com jsou brusinky:

  • plné antioxidantů
  • zlepšují zdraví střevního mikrobionu
  • pomáhají při hubnutí
  • pomáhají udržovat hladinu glukózy v krvi ve zdravém rozmezí
  • zlepšují zdraví srdce
  • chrání oči před poškozením
  • snižují riziko rakoviny

O tom, že brusinky jsou léčivé, jsem věděla, ale že mají takový široký záběr, by mě ani ve snu nenapadlo, a že mám občas velmi živé sny…
5f6db63ba18bbobrazek.png
Foto: Shutterstock

Opět chápu, proč si moje tělesná schránka řekla právě o brusinky, a mohu je vřele doporučit i vám. Jsme všichni momentálně na lodi, která pluje v bouři emocí, a než pojídat chemické multivitamíny a doufat, že nás ochrání, je lepší vrátit se ke kořenům a zkusit věřit matce přírodě.

Brusinky totiž obsahují vysoké procento vitamínu C, posilují obranyschopnost v období chřipek a dalších podobných nemocí, je ovšem pravdou, že jejich konzumace se nedoporučuje lidem s vysokým tlakem či ledvinovou dietou.
Věhlasu si tyto i na pohled lákavé plody získaly na poli boje proti zánětům močového měchýře, ale jejich silná léčivá stránka se ukáže i v případech prevence proti vzniku žaludečních vředů, jsou totiž úžasným prostředkem, který brání v usazování bakterií, a to i v ústech, což snižuje také riziko zánětu dásní.

Tak co myslíte, já už dnes ráno mističku brusinek měla, nemáte taky chuť?

Mohla byste si také přečíst:

zi3.jpg

  1. Goji bez pesticidů? Vypěstujte si ovoce dlouhověkosti na zahradě

ku3.jpg

Reklama