Léto se nám přehouplo do druhé poloviny, ale některé děti ještě čekají mnohé prázdninové radovánky, např. pobyt na táboře. Možná máte obavy, jak si vaše dítě se vším poradí. Na tuto situaci myslí i BeBe Brumík, který na svém webu www.brumik.cz přináší řadu říkadel a pohádek. Z těchto pořekadel a pohádek si děti odnesou užitečné ponaučení, třeba právě pro situaci na táboře.

Brumíkovy nové stránky

brumikBrumíkovy webové stránky získaly letos v dubnu nový vzhled i obsah. Rodiče dětí mladšího školního věku zde objeví mnoho praktických rad i informací, tipy pro volný čas či na rodinné výlety. Např. v rubrice Škola hrou se ukrývají nejrůznější říkadla, hádanky a pohádky. Ne však ledajaké. Brumíkova říkadla procvičují jazykové dovednosti a paměť dětí. Pohádky pak rozvíjejí dětskou představivost, pozornost i paměť. Na webu se také nachází přehled produktů značky Brumík, které patří mezi oblíbené dětské svačinky.

Brumíkova říkadla

Děti se s básničkami a říkankami setkávají již od předškolního věku. Brumíkova říkadla však kromě toho, že rozvíjí paměť , také dětem pomáhají se zvládáním situací, které s sebou život přináší. Říkadla z kategorie Co dělat když děti například naučí, že je třeba si před jídlem mýt ruce, počkat na přechodu na zelenou či jak se zachovat, když se někde ztratí rodičům. Smyslem Brumíkových básniček je, aby dítě nepanikařilo, pokud opravdu přijde nějaká zátěžová sitauce. Díky naučené říkance pak bude vědět, co má udělat. Brumíkova říkadla jsou hravá a velmi snadno zapamatovatelná, posuďte sami:

Když se někdo topí
Kamarád se začal topit?
Volá: „Pomoc!“ Hodně cáká?
Nezaváhej ani chvilku,
a běž najít dospěláka!

brumik

Hádej, hádej, hadači

Jistě si vzpomenete na hry z dětství, kdy se kamarádi navzájem předháněli, kdo zná nejvíc hádanek a jejích řešení. Na webových stránkách Brumíka jsou v sekci Říkadla také Hádanky. Odpověď je vždy schována pod ikonou, která se jedním kliknutím objeví i s obrázkem, aby si ji dítě lépe zapamatovalo. Zkusíte uhodnout, co znamená například hádanka „Vyslovíš-li mé jméno, zmizím. Kdo jsem?" Pokud se chcete přesvědčit, že jste si mysleli správnou odpověď, můžete se podívat na Brumíkovo řešení.

Z pohádky do pohádky

brumikRodiče s dětmi si mohou Brumíkovy pohádky společně přečíst buď přímo na webových stránkách, nebo si je po vytištění připravit na čtení před spaním na dobrou noc. Do každé Brumíkovy pohádky se doplňují jména, takže až začnete svému kloučkovi nebo princezně příběh číst, budou překvapeni, jak se najednou dostali přímo do děje pohádky. Děti totiž v pohádce uslyší nejen o sobě, ale ve vyprávění se také objeví známé postavy jejich kamarádů nebo oblíbených hraček. Veselá Brumíkova vyprávění vás společně zavedou například na tábor, kde Brumík pomáhá najít dětem nové kamarády. Také se společně dozvíte, kde rostou v lese dobré maliny, nebo se dočtete, jak se medvídek rozhodl uklidit si svůj nepořádek.

Ještě než vyšlete děti za prázdninovým dobrodružstvím, zkuste se s nimi podívat na stránky www.brumik.cz. Uvidíte, že to, co se s Brumíkem děti naučí, pak jako když najdou.

lupa

Reklama