willis-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Smrtonosná past (1988)
Policista John McClane přilétá na Vánoce do Los Angeles za svou manželkou Holly a dětmi. Holly pracuje pro japonskou společnost Nakatomi, v jejímž mrakodrapu se právě koná vánoční večírek. Holly odešla z New Yorku za prací, zatímco John tam zůstal. Nyní zjišťuje, že Holly používá v práci své jméno za svobodna. Jde se do koupelny upravit a mezitím do budovy přijíždějí ozbrojení muži. Zabijí strážce, uzamknou výtahy, všechny vchody a odpojí telefony. Potom proniknou na večírek a John z koupelny zaslechne střelbu. Podaří se mu nepozorovaně utéct do vyššího patra, kam později útočníci odvedou ředitele společnosti Nakatomi. To je stručný začátek velmi úspěšného akčního snímku, který se těší velké divácké oblibě. Zajímavostí je, že Bruce Willis dostal roli Johna McClanea po odmítnutí řady jiných, například i Roberta De Nira, přičemž Willis odmítl roli ve filmu Půlnoční běh, kterou právě vzal De Niro. Filmy měly premiéru ve stejný rok.

Pátý element (1997)
Každých 5000 let přichází z hlubin vesmíru zlo, které se nezajímá o moc ani peníze. A jeho jediným cílem je zničit život na Zemi. Existuje proti němu účinná zbraň – spojení sil čtyř základních elementů s pátým, který ztělesňuje krásná Leeloo. Bývalý člen elitní jednotky Korben Dallas, kterého ztvárnil právě Bruce Willis. Je povolán, aby dopravil na Zemi zbývající čtyři elementy. Zkáza se blíží, ale Korben stále nemá tušení, jak celý mechanismus funguje. Napínavé sci-fi si získalo srdce nejednoho diváka. Film zahajoval filmový festival v Cannes v roce 1997 a také získal celou řadu ocenění. Mezi nimi například Academy Awards za nejlepší střih nebo César Awards v kategorii nejlepší režie.

Armageddon (1998)
Po zhlédnutí dobrodružného a napínavého filmu o tom, jak byla za 18 dní zachráněna planeta před nárazem asteroidu o velikosti státu Texas, nezůstalo jedno oko suché. Bruce Willis jako poctivý a dobrosrdečný těžař ropy Harry Stamper zářil po boku Liv Tyler, Billyho Boba Thorntona či Bena Afflecka. Velkolepá podívaná s řadou speciálních efektů, výjimečné postavy, vzrušující příběh, jemuž nechybí humor, ani cit, to vše z filmu Armageddon dělá divácký požitek.

Můj soused zabiják (2000)
Nicholas Oseransky je zubařem v kanadském Quebecu, kde žije se svou manželkou Sophií a tchyní a má se co ohánět, protože musí splácet dluhy po bývalém společníkovi a zároveň tchánovi. Obě ženy ho svorně nenávidí a dělají mu ze života peklo. Nicholas se však kvůli dluhům ani nemůže rozvést. Nicholasova asistentka ho varuje, že jeho manželka si přeje jeho smrt kvůli vysoké životní pojistce, kterou uzavřel. Jednoho dne se do sousedství přistěhuje nový obyvatel a Nicholas ho jde přivítat. Během chvilky si uvědomí, že toho muže zná. Je to proslulý nájemný vrah Jimmy Tudeski, který byl propuštěn z vězení po vraždě mafiána Lazlo Gogolaka a jeho mužů. Vtipná kriminální komedie získala v Československé filmové databázi poměrně vysoké hodnocení 72 %.

Zdroj: Profimedia, Československá filmová databáze, Bruce Willis - životopis