ds

Také se vám líbí, když vaše pokožka získá krásný bronzový nádech? Sice sluníčko již nějakou tu intenzitu má, ale teploty ještě na klasické opalování zcela nejsou. Právě v tento čas přicházejí na scénu samoopalovací přípravky, které dodají naší pokožce onen líbivý odstín, a to zcela zdravě, bez jakýchkoliv rizik.

Někdo je miluje, jiný je nemá rád, a to z jednoho prostého důvodu: Mnoho z nás neumí samoopalovací přípravek aplikovat. Tato speciální kosmetika totiž vyžaduje speciální postup, abyste došly k rovnoměrnému krásnému opálení bez nechtěných skvrn. Přitom stačí celkem málo a můžeme mít krásně bronzovou pokožku jako mávnutím kouzelného proutku, a to především bez větších rizik, která běžné slunce, nebo solária mají.

Jak na to?

  • V první řadě je důležitá příprava před nanesením „samoopalováku“. Pokožku nejprve zbavte odumřelých buněk za pomoci peelingu. Šupinky na našem těle totiž mohou za to, že výsledek je spíše k pláči, a my se pak horko těžko zbavujeme fleků, které se nám na těle vytvořily.
  • Nikdy neaplikujte samoopalovací přípravek v koupelně, kde je vlhko po sprše. Naše pokožka se během aplikace zapotí, a to pak také vede k nevzhledným flekům. Raději s aplikací počkejte, než bude koupelna odvlhčená a dobře vyvětraná.
  • Začněte vždy od nohou a postupujte nahoru.
  • Přípravky aplikujte krouživými pohyby.
  • Po aplikaci si vždy důkladně umyjte ruce. Ty, co už někdy samoopalovací přípravek použily, jistě vědí. :) Nikdo nechce mít nerovnoměrné fleky na dlaních či jinde...
  • Po nanesení vyčkejte alespoň půl hodiny, než se obléknete.

Čtěte také:

Reklama