Mladí lidé, kteří chtějí strávit prázdniny nejen dobrou zábavou, ale i užitečnou pomocí přírodě či památkám, mají v těchto dnech poslední možnost přihlásit se. Letní akce známé jako Prázdniny s Brontosaurem nabízejí bohatý zážitkový program, vzdělávání v oblasti ochrany životního prostředí a smysluplnou práci v chráněných územích, na biofarmách či na hradech a zámcích.
Výběr je možný z více než 50 akcí na atraktivních lokalitách po celé ČR. Mladý kolektiv, dobrý pocit z vykonané práce a netradiční prožitkový program oslovují studenty už přes třicet let.

Na účastníky jednotlivých akcí programu Prázdniny s Brontosaurem (tedy letních táborů Hnutí Brontosaurus) čekají nové zážitky, přátelství, krása luk a lesů, tajemství hradů, čas plný her, dobrodružství, táborových ohňů, ale také konkrétní smysluplná práce. Dobrovolníci na těchto akcích každoročně kosí vzácné louky, pomáhají s opravami a údržbou drobných památek v krajině, hradů a zámků, budují naučné stezky, podílejí se na rekonstrukci starých pramenů, pečují o zvířata...

V současnosti jsou pro zájemce ještě volná místa na některých táborech během celého léta. Jsou to například tábory Noemova archa, který se soustředí na práci s handicapovanými zvířaty, nebo Jesenické příběhy, kde můžete opravovat staré prameny.
Pro lidi se zájmem o hrady a zámky je v nabídce tábor Středověká romance. Tady účastníci bydlí! a pracují přímo na hradě. Můžete také strávit dva týdny v kraji Moravských Kopanic v přírodě Bílých Karpat na táboře Karpatské senobraní. Na zdejších překrásných loukách se, jak za stara, seče a hrabe tráva, suší seno... Péči o chráněné louky se věnují také tábory Kláro, stačí ti půl nebe a sob? a Tam nejezdi! na Vysočině.

„Tyto tábory však nejsou jedinými, na kterých jsou ještě volná místa. Zájemci mohou kontaktovat i organizátory jiných táborů u nichž se dozví aktuální stav naplněnosti. Organizátoři mohou také poskytnout bližší informace o perfektním programu, který na našich akcích nikdy nechybí," upřesňuje Tomáš Blaha, koordinátor dobrovolníků Hnutí Brontosaurus. Úplnou nabídku táborů i s kontakty máme vystavenou na našich webových stránkách," dodává Tomáš Blaha.

A proč jsou tábory Hnutí Brontosaurus i dnes stále tolik atraktivní? Vlastně ani nevím, co je tím nejdůležitějším. Pořád asi láká netradiční prostředí a zážitky, dobrovolnictví, příroda a dny strávené ve skupince nových lidí. Tohle všechno vytváří nezapomenutelnou atmosféru těchto akcí, díky které se účastníci stále vrací," říká Jaroslav Bárta, jeden z dlouholetých členů Hnutí Brontosaurus.

Akce připravují školení organizátoři Hnutí Brontosaurus. Kromě pracovně-prožitkových akcí nabízíme také akce výhradně prožitkové, vzdělávací, sportovní a akce pro děti či pro rodiče s dětmi.
Pro zájemce o organizování akcí nebo vedení dětských oddílů nabízíme prožitkové kurzy (www.cesticky.cz).
Pro mladé lidi poskytují akce Hnutí Brontosaurus netradiční a užitečný způsob trávení volného času. Svými aktivitami organizace působí v oblasti vzdělávání a výchovy k ekologicky šetrnějšímu způsobu života a rozvoje osobnosti účastníků akcí.

Hana Bártová, koordinátorka programu Prázdniny s Brontosaurem
www.brontosaurus.cz


Jó, Brontíci, ti pořádali akce ještě když jsem byla mladá holka. Ale dneska už jsem líná kosit louku nebo spravovat hrad. :-)

Reklama