Již po jedenácté se v Mikulčicích na Hodonínsku sjely brontosauří dětské oddíly na svém celostátním setkání. Akce, která proběhla od 27. do 29. dubna, byla jako každoročně oslavou a oceněním celoroční práce dětských kolektivů zaměřených na poznávání a ochranu přírody. Sobotní program pořádaný zároveň jako regionální oslava Dne Země pak oslovil i místní veřejnost.

Letos se akce zúčastnilo rekordních 120 členů dětských oddílů. V rámci sobotního programu se v areálu Národního kulturního památníku Velkomoravské Mikulčice sešlo celkem na 160 dětí, rodičů a příznivců z řad mládeže. Kromě oddílů z nejbližšího okolí se zúčastnili např. mladí brontosauři z Brna, Tišnova, Jeseníku a dalších míst.

Program akce zahrnoval nejrůznější soutěže a hry, odborné exkurze, ocenění nejlepších členů oddílů apod. V sobotu se mohly děti zapojit do sedmi různě inspirovaných stezek. Vedle historické, sportovní, módní, debrujářské, turistické, či filmové to byla především nejprestižnější přírodovědná. V ní se nejlepšími znalci přírody ukázaly být děti z oddílu Skarabeus ze Strážnice v kategorii starších a děti z brontosauřího oddílu Sněženky v kategorii mladších.
Na exkurzích se účastníci mohli např. dovědět více o archeologickém výzkumu v Mikulčicích, využití biomasy v Hodonínské teplárně či přírodě zdejších lužních lesů.
„Pro děti z oddílů je Setkání v Mikulčicích jednou z nejdůležitějších akcí za rok," říká hlavní organizátor Ctibor Brančík. „Nejenom, že se tady setkají se spoustou kamarádů a dobře se zabaví, ale dočkají se i ocenění své celoroční snahy v několika programech," dodává.


O dětských oddílech se tady na Ženě-in mluvilo nedávno, takových zpráv ale není nikdy dost. Ono je to totiž tak, že když se někde pobodají nebo porvou sedmáci, tak jsou toho plné hlavní zpravodajské relace. Když se ale děti chovají slušně a nedej Přírodo ještě dělají něco užitečného, pes po nich neštěkne. Proto uveřejňuji tuhle novinku, i když je mi jasné, že to pro vás zase taková bomba není. Ať vidí, že se i pozitivní zprávy taky můžou někde objevit! A Hnutí Brontosaurus už taky pamatuje dost a zaslouží si to...

Reklama