Josh Brolin (40), který si zahrál hlavní roli v oscarovém filmu Tahle země není pro starý, zazářil také v Americkém gangsterovi. Nemuselo tomu tak ovšem být. Jak sám uvádí, bál se, že ho z natáčení této velmi vydařené gangsterky vyhodí. Do své role ve scéně s Russellem Crowem (44) se totiž opřel tak, až mu z toho praskly trenýrky!

Brolina hned během první scény s jeho hvězdným hereckým kolegou Crowem řádně polilo horko. Do své šatny odešel rudý až za ušima, když mu praskly trenýrky, jak zuřivě popadl židli a sedl si na ni.

Časem Brolin přiznal, že byl ve své roli proti držiteli Oscara Croweovi „úplně nervózní“. A špatně načasovaný problém s jeho spodním prádlem situaci jen zhoršil.

„Byl jsem trochu víc při těle, než jsem chtěl. Omlouval jsem to tím, že moje postava je drsný policajt, a tak musí být o něco silnější. Když jsem přišel na natáčení, oblékli mě do mého kostýmu a já jsem zjistil, že mi je těsný. Byl jsem pak na scéně vedle Russella dost nervózní, a tak jsem trochu improvizoval. Popadl jsem židli a jak jsem na ni dosedl, celý zadní šev rupnul,“ popisuje Brolin svůj trapas. „Obyčejně taková situace uvolní atmosféru, ale já jsem pak hrál snad nejhůř za celou svou kariéru. Úplně jsem se třásl, byl jsem nervózní,“ dodává s úsměvem.

Známý herec se bál, že ho tato epizoda bude stát místo. Ohromilo ho, že režisér nakonec velmi úspěšného filmu Ridley Scott (71) byl jeho scénou nadšený. „Odešel jsem do svého přívěsu, sundal jsem trenýrky a vrátil je do kostymérny. Potom jsem čekal, až přijdou a vyhodí mě,“ říká Josh.

„Konečně slyším zaklepání na dveře a Ridley mi říká: Joshi, nevím, jak to děláš, ale ty té své roli dodáváš úžasnou zranitelnost. To bylo pozoruhodné... Trenýrky už ale opravdu nenosím,“ směje se herec.

Reklama