Je ve vašem okolí někdo, s kým byste si ráda vyšla na rande? Je zajímavý, hezký, inteligentní, možná i dobře zajištěný, ale má jen jednu vadu: nevšímá si vás. Pokud jste už bez výsledku vyzkoušela všechny známé triky, jako je oční kontakt a milý úsměv, tak nezbývá, než změnit kalibr. Jděte na věc přímo a pozvěte ho na rande sama! Jak?

Krok č. 1: Buďte sama sebou (nemá cenu, abyste se snažila být příliš žoviální, když vám to nesedí). Ale buďte sebevědomá (nikdo přece nepůjde na rande s ušlápnutou puťkou!). Buďte vtipná, ale nepřehánějte to (na vulgární a kanadské žerty zapomeňte předem). Neberte sebe ani celou situaci příliš vážně. Pokud řekne NE, svět se nezboří – najdete si prostě jiného…

Krok č. 2: Tak a teď přichází na řadu „balení“. Žádný strach. Jde jen o to, abyste položila správnou otázku. Když budete originální a svoji „oběť“ překvapíte. úspěch je zaručen. Jak ho oslovit?
„Můžu se vás na něco zeptat? Jste stejně tak zajímavý, jako vypadáte?“
„Ahoj, já sice nekouřím, ale byla bych ráda, kdybych kouřila, protože bych se tě mohla zeptat, jestli nemáš oheň…“
„Zapomněla jsem svoje telefonní číslo. Mohla bych si půjčit vaše?“
„Víš, že jsi přesně typ chlapa, do kterého se vždycky zamiluju?“
„Máte doma čaj?“ (Když odpoví ANO, můžete mu nabídnout, že ho naučíte starý japonský recept. Když odpoví NE, řekněte: „Nevadí, dám si klidně kafe…“)
„Mám jenom dvě otázky: Kolik je hodin? a Vezmeš si mě?“

Krok č. 3: Schůzka proběhla k oboustranné spokojenosti (alespoň máte ten pocit) a vyměnili jste si telefonní čísla. Máte teď dvě možnosti: 1. Čekat a nervovat se, jestli zavolá. To je na nic. Vyražte si s přáteli do kina nebo na večeři nebo tancovat nebo na výlet a bavte se. 2. A nebo mu prostě zavolejte sama. Emancipovaně. Bez zábran…