Čtenářce s nickem brnky to nedalo a k dnešnímu tématu se také vyjádřila. Jak patrno s titulku, převažují u ní s podomními prodejci negativní zkušenosti. Více již v příspěvku.

Pěkný den redakci i všem ženám-in,
nakonec mi to nedalo a rozhodla jsem se napsat, jak je to u nás. S podomními prodejci mám jen negativní zkušenosti. Zvoní u nás (a cpou se do bytu) prakticky každý týden, jednou prodávají kosmetiku, po druhé elektřinu, někdy dokonce i zlato. Zrovna včera u nás zvonil zámečník s tím, že prodává bezpečnostní zámky a hned je (dle jeho slov) „nainstaluje“. Nejdřív nechtěl říct kdo je a co vlastně chce a poté mi řekl, že je tedy můj problém když nás vykradou. Tak jsem mu vysvětlila, že kdyby se podíval na dveře, musel by vidět, že jsou bezpečnostní a tedy jeho zámek vážně nepotřebuji a ani nevím, kam bych ho na nich přidělala, když jsou tam úplně jiné zámky. Podotýkám, že už z chodby je vidět, že jsou na nich úplně jiné zámky, chráněné plastem… no zkrátka odborník již od pohledu. Vždy vyslechnu, co chtějí a pak jim řeknu rázné NE, někdy to pochopí, jindy ne a otravují dál, pak rovnou zavírám dveře.

S pojišťovacími agenty jsem se naštěstí setkala jen, když jsem šla na pobočku pojišťovny a vše bylo ok, takže s nimi problém nemám, ale vím, že kamarádce, která bydlí v domečku, zvoní u zahrady párkrát do roka a pojistky nabízí a také ne zrovna dvakrát milým způsobem. Jednou jsem byla u toho, jak jí řekli, že původní pojistku jí vypověděli a když nechce sjednat novou, není pojištěná, po dotazu však nevěděli, u koho tu pojistku měla. Naštěstí má teď velkého psa, takže počet nezvaných návštěvníků prý velmi rychle klesá.

Co se týče výběrčích na charitu, přispívám jen na ohlášené akce, tedy na ty o kterých se ví, že budou v ten a ten den. Těm co stojí u metra a každý den překáží a vybírají, kdo ví na co, už nedávám nic, párkrát mě napálili.

Chápu, že je to jejich práce, ale já bych neměla žaludek na to lhát lidem či slibovat jim hory doly, jen abych měla kšeft.

Slunečný den Vám přeje brnky

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Slunečný, ale mrazivý… stejně jako by měl zamrznout úsměv na tváři všem, kteří úmyslně lžou a podvádí.
Dobře jste to napsala.
Děkuji za příspěvek, mějte se hezky
Saša

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama