Po Novém roce se vlna zdražení nevyhnula ani cenám jízdného městské hromadné dopravy na mnoha místech v ČR. Jako by to samo o sobě nestačilo, řada dopravních společností v této souvislosti omezovala vrácení starých nepoužitých jízdenek nebo jejich výměnu s případným doplatkem. Společnost pro ochranu spotřebitelů (SOS) na to zareagovala apelem k dopravcům, aby svůj postoj změnili.

 

Na základě stížností spotřebitelů SOS upozornilo některé dopravní podniky, že svým chováním mohou porušovat platné právní předpisy, a vyzvalo je k nápravě. To se týkalo i brněnské společnosti Koridis JMK spol.s.r.o., která jízdenky odmítala vyměnit, pouze prodloužila jejich platnost do poloviny ledna.

 

Vedení firmy SOS informovalo, že svoji tarifní politiku přehodnotilo a cestujícím výměnu jízdenek umožní. Cestující, kteří do 15. 1. 2008 nevyužijí staré jízdenky, mohou tyto jízdní doklady od 16. 1. vyměnit na vybraných přepážkách předprodejního centra DPMB, Novobranská 18, Brno. Výměna se týká všech druhů jízdenek platných k 31. 12. 2007, a cestující za staré jízdenky obdrží nové ve stejné celkové hodnotě. Bude-li celková hodnota nových jízdenek vyšší, cestující odpovídající částku doplatí.

 

Výměna potrvá do 31. 3. 2008. Pokud se setkáte s problémy, obraťte se na Spotřebitelské informační centrum v Brně, Křenová 47 nebo na www.spotrebitele.info.

 

Naštvali vás v souvislosti se změnami tarifů? Jaké byly reakce provozovatelů MHD na vaši žádost o výměnu jízdenek? Byla jste někdy v Brně?

Reklama