profimedia-0637015228.jpg

Foto: Profimedia

Její Veličenstvo Alžběta II. byla přijata do nemocnice z preventivních důvodů. Byl to její první pobyt v nemocnici za posledních osm let. Ve čtvrtek odpoledne ale opět zasedla ke svému stolu, odkud vykonávala méně složité povinnosti.

Mluvčí Buckinghamského paláce uvedl: „Královně bylo lékařskou radou doporučeno, aby si na pár dní odpočinula. Ve středu odpoledne navštívila nemocnici kvůli několika předběžným vyšetřením. Dnes v poledne se vrátila na hrad Windsor a zůstává v dobré náladě.“

Před krátkou hospitalizací stihla panovnice několik setkání a úkonů. Setkala se například s kanadskými jednotkami 1. pluku královského kanadského koňského dělostřelectva, z nádvoří Buckinghamského paláce spustila štafetu pro Birmingham 2022 Commonwealth Games nebo se v doprovodu princezny Anny zúčastnila díkůvzdání Westminsterského opatství u příležitosti stého výročí britské královské legie.

Den před hospitalizací si královna ještě užila dvě virtuální audience – s japonským velvyslancem a velvyslancem EU. Poté uspořádala večerní recepci na zámku Windsor u příležitosti Globálního investičního summitu.
 

Zdroje: Reuters, Hello!