profimedia-0660285070.jpg
Foto: Profimedia

Třiatřicetiletá Preet Chandi urazila 868 mil (1 397 km) napříč Antarktidou při teplotách až -50 °C. Předchozí ženský rekord padl v roce 2020 a drží ho Němka Anja Blacha. Ta urazila 858 mil (1 381 km).

Navzdory extrémním mrazům a silnému větru Preet Chandi řekla, že její náladu během cesty udržovalo poslouchání nahraných zpráv od přátel a rodiny, ale také podcasty různých komiků. Její výzvu formálně podpořila i princezna z Walesu, která jí v telefonátu popřála hodně štěstí.

Prostřednictvím své antarktické expedice chce Preet Chandi inspirovat mladší generace, aby posouvaly své hranice a dosáhly toho, co chtějí. „Nechci jen rozbít skleněný strop, chci ho rozbít na miliony kousků. Už mnohokrát mi bylo řečeno NE. Říkali, že jsem tvrdohlavá nebo vzpurná, protože jsem chtěla dělat věci, které byly mimo normu a posouvat své hranice. Chci povzbudit ostatní, aby také posouvali své hranice,“ řekla dle GDN Life.

Preet Chandi je stále na cestě, ale už se pomalu blíží k místu vyzvednutí. V pondělí na svém Instagramu, kam píše deník ze své cesty, napsala: „Cítím se dost unaveně a těším se, až se brzy vrátím domů.“

 

Zdroje: GDN Life, Instagram/Preet Chandi