Zpěvačka Britney Spearsová (25) přišla ve sporu s bývalým manželem Kevinem Federlinem (29) o poručnictví dětí. Soud rozhodl, že Federlinovi „budou svěřeny nezletilé děti do výhradní péče počínaje středou 3. října 2007 v poledne až do dalšího rozhodnutí soudu."

Rozvod mezi Britney a Kevinem nabyl platnosti na konci července, ale o původně sdílené péči o dvouletého Seana Prestona a ročního Jaydena Jamese se začalo diskutovat až později. Začaly se totiž objevovat tvrzení a důkazy o tom, že Britney není schopná se v současnosti o děti řádně starat. 18. září soud nařídil Britney Spearsové, aby se pravidelně podrobovala testům na alkohol a drogy.

Scott Gordon, soudce losangeleského vyššího soudu, tehdy v uzavřeném slyšení řekl, že bývalá zpěvačka „často, návykově a takřka bez přestávky" užívá „kontrolované látky a alkohol." Měla se proto dvakrát týdně podrobit namátkovým kontrolám na přítomnost alkoholu či drog nebo léků na předpis.

Před nedávnem se také objevila obvinění bývalého bodyguarda Spearsové, který ji obvinil z užívání drog a vyjádřil obavy o bezpečnost jejích dětí. Jak uvádí agentura AFP, soudce také nařídil Spearsové podstoupit alespoň jednou týdně psychoterapeutické sezení. K dalším důvodům, které ho vedly k nynějšímu rozhodnutí odebrat Spearsové děti, se ale soudce nevyjádřil.

Zdroj: Korzo

Co myslíte, mají být děti odebrány matce proto, že užívá drogy? Co je ještě únosné a co už ne?

Reklama