Dne 8. září představil filmový distributor CinemArt a.s. novinářům dlouho očekávaný snímek Dítě Bridget Jonesové, kde hlavní hrdinka sice zestárla a zhubla, ale dál je věrná své tradici. Ano, světe, div se, největší smolařka v dějinách je stále bez chlapa. A navíc těhotná. Zn. Otec neznámý.

Na tuhle projekci jsem se obzvlášť těšila. Knižní příběhy Bridget Jonesové jsou pro mou generaci něco jako Co život dal a vzal pro tu předchozí. Všechny tři knihy jsem přečetla. A vracím se k nim, když na mě padne splín.

  • Navíc se povedly se i filmové verze. To se často nestává.

Ta nejnovější dokonce překonala moje očekávání. Ano, mám k průšvihářce Bridget asi neobjektivní vztah - provází mě totiž řadu let. Ale bavil se i kolega z branže vedle mě. Byl to muž. A v době prvního dílu mu mohlo být tak deset let... Je tedy vidět, že humor tvůrců je nadčasový. A to je dobře.

Dítě Bridget Jonesové, foto: CinemArt a.s.

Tatínků je někdy nedostatek. A někdy nadbytek.

(foto: CinemArt a.s.)

Takže tleskám, neboť jsem se smála jako už dlouho ne. A taky plakala dojetím.

  • Z toho plyne: Dámy, kapesníky s sebou!

Podrobnou recenzi přineseme příští týden, protože na jméno otce je až do premiéry, která se koná 15. září 2016, uvaleno informační embargo.

Jo a na čtvrtou knihu o svérázné Bridget Jonesové se můžete těšit už na konci listopadu tohoto roku. Román vznikl na základě pravidelných sloupků v deníku The Independent, v nichž autorka líčila poněkud hrbolatou cestu své hlavní hrdinky k mateřství.

A zatím si poslechněte song, jenž ve snímku zazní, z dílny profesionální zpěvačky filmových hitů Ellie Goulding. Povedl se opět, nemám pravdu?

Přečtěte si také:

Reklama