Každé bříško může být štíhlé! Jen to vyžaduje práci, zdravý životní styl a možná i trochu dřiny. Opravdu malá hrstka žen totiž dostala do vínku bříško, o které se nemusí starat a jeho pevný a plochý vzhled mají zadarmo. My ostatní se snažíme, nebo bychom alespoň trochu měly... Bohužel je také fakt, že střed těla je jedna z nejproblematičtějších partií a tělo v plavkách bez studu a přípravy na sezonu si dovolí ukázat jen ty nejodvážnější. Důvod je jednoduchý: Střední část má vyšší počet tukových buněk a neodpovídá tak snadno na proces rozkladu tuků, lipolýzy. Ale to neznamená, že vaše naděje na břišní pekáč jsou naprosto zbytečné. Správná kombinace stravy, cvičení a některých malých „vychytávek“ vám pomůže k viditelným výsledkům. Základní pravidlo asi už znáte - spalte denně více kalorií než přijmete. A tady je pár dalších tipů a triků.
5a93e7f5a424dstom1.jpg

Naučte se relaxovat

5a93e9bca6c60obrazek.pngExistují dva způsoby, jak se může stres podílet na zvyšování břišního tuku. Pro začátek, když se cítíte pod tlakem, váš mozek je méně citlivý na příjem jídla, takže vstupní energie z jídla se nezaregistruje a úroveň hladů neklesá. Hrozí zvýšení hormonu kortizolu způsobující, že buňky uvolňují určitý druh mastné kyseliny nazývané VLDL, který se nakonec ukládá jako tuk v břišní oblasti.
Ano, není vždy snadné zůstat v napjaté situaci klidné, dopad stresu na stav našeho bříška je ale důvodem, proč začít s některými uklidňujícími technikami – meditace, jóga, aromaterapeutická masáž, dlouhá procházka přírodou...

Nedávejte sbohem mléčným výrobkům

5a93ea948c56fobrazek.pngZdravotní studie ukazují, že dospělí, kteří konzumují mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku a bohaté na vápník, jako součást nízkokalorické stravy, mají mnohem větší šanci, že shodí nějaké to kilo, zejména pak v oblasti břišní. Tak si užívejte nízkotučné, polotučné nebo odstředěné mléko, nízkotučné řecké jogurty nebo jogurty typu skyr. Jezte syrečky, mozzarelu nebo nízkotuční cheddar. Mňam!

Pijte vodu a detoxikujte

5a93ea6b7bd75obrazek.pngVoda a správný pitný režim je základ k úspěchu a jde ruku v ruce s naší snahou zhubnout a být fit. Kromě toho si naordinujte den detoxikace a popíjejte směs šťáv z manga, melounu a ananasu. Tato silná trojka může snížit zánět v těle a pomáhat k odbourávání tuků na břiše. A kdo to má rád ostřejší, do koktejlu přidejte i kousek zázvoru.

Hlídejte své poslední jídlo

5a93eaa52b13fobrazek.pngPoslední jídlo dne by mělo být i nejlehčí. Minimum sacharidů, více bílkovin. Zaměřte se na „mokré“ věci jako je okurka nebo třeba dušená zelenina. Dehydratace ulehčuje ukládání tuku v žaludku, ale tyto „mokré“ potraviny pomohou vašemu tělu udržovat dostatečnou hladinu vody, zatímco spíte.

Naučte se dýchat

5a93eacd6f4a7obrazek.pngBrániční dýchání vám pomůže posílit mimo jiné i střed těla. Nadechujeme se při něm do hrudního koše, do spodních žeber, která se díky tomu roztahují. Při výdechu se břicho zcela automaticky stáhne. Díky tomuto typu dýchání se začne posilovat vnitřní svalové vrstvy, které jsou alfou a omegou správného fungování celého středu těla.

A jak jinak, krásná postava se neobejde bez cvičení. Tak tady jsou naše tipy!

Mohlo by vás zajímat:

Uložit

Reklama