5ab4c7e21f437obrazek.pngDívka, která četla v metru
Féret-Fleury Christine

Motto

Juliette zbožňuje knihy a na cestu do práce si většinou nějakou přibalí do tašky. Se zaujetím pozoruje i lidi okolo, čtenáře v pařížském metru, které pravidelně potkává. Osudy na papíře jsou tak poutavé, zatímco její dny plynou v šedivém oparu! Jednou ráno se rozhodne udělat alespoň malý krok – vydá se do kanceláře jinou ulicí. A její život se navždycky změní. Mladá žena začne psát svůj vlastní příběh…

5ab4ce3e8475bobrazek.pngMapa k tobě
J. P. Monninger

Ikar

Heather právě skončila školu, takže hodila za hlavu povinnosti mládí a povinnosti dospělosti na ni teprve čekají, takže udělá logickou věc: Vyrazí si s kamarádkami na cestu po Evropě, kde narazí na Jacka. Ten je o pár let starší a Evropou krouží kvůli sérii novinových článků. Zamilují se. Užívají si posledního svobodného léta. Jenže každé léto končí a osud je neúprosný. Zvláště když on má své temné tajemství…

5ab4c890c052fobrazek.pngPřítelkyně
Francesová Michelle

XYZ

Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Aby Laura ochránila svůj vztah se synem, uchýlí se k nestoudné lži, která bude mít pro všechny nedozírné následky.

5ab4c9323c006obrazek.pngV pasti lží
Paris B. A.

Motto

Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?

5ab4d5bf6f788obrazek.pngTváře noci
Corrie Jackson

Mysterypress

Hlavní hrdinku románu, kdysi špičkovou novinářku Sophii Kentovou, přivede smrt jejího bratra takřka až na samotné dno. Pak ale dostane druhou šanci coby reportérka krimi rubriky deníku London Herald, díky čemuž se seznámí s ruskou modelkou Natalijí. Když je následně dívka těsně před zahájením londýnského Týdne módy brutálně zavražděna, rozhodne se Sophie vypátrat jejího vraha a přitom objeví odvrácenou tvář modelingu, kterou ovládají drogy, prostituce, vydírání a ničivá tajemství.

5ab4d48a032ddobrazek.pngFalešný sňatek
Magdalena Mintová

Knižní klub

Zdá se, že Eminy velkolepé plány se začínají konečně rýsovat, ovšem ani tentokrát to není tak jednoduché, jak si představovala. Opět se zamotává do absurdních situací a ohrožuje svou finančně zajištěnou budoucnost. Navzdory tomu se však dočkává velkého stěhování na panství Svíčkových. Ani tam však trable nekončí. Sice si může ve svém novém domově plnými doušky užívat úžasných a luxusních podmínek pro život, kromě toho si však musí zvykat i na soužití s chladnou tchyní Milenou a na nesnesitelně nudné hodiny plné plánování svatby. Jako by toho nebylo málo, Emin budoucí švagr a věčný průšvihář Filip si usmyslel, že právě teď je ten nejvhodnější čas, aby se vrátil ze svých tajemných cest, a po delší době oblažil rodinu svou přítomností. „Drahoušek“ Albert je zase neustále v práci, a tak se Ema musí přece nějak zabavit…

5ab4dd6376043obrazek.pngČokoládový průšvih
Petra Hülsmannová

Ikar

Některé věci jsou pro Isabelle absolutně nepostradatelné: ranní káva. Práce v báječném květinářství. A nudlová polévka v restauraci na protější straně ulice. Jakékoli vybočení ze svého pravidelného života nesnáší. Přesto jednoho dne „její“ oblíbenou restauraci převezme nový ambiciózní kuchař Jens – a nejenže se opováží experimentovat s její zamilovanou polévkou, ale i jinak vnese do Isabellina poklidného života pořádný chaos. A zatímco se dezorientovaná Isa snaží zase všechno vrátit do zaběhnutých kolejí, pozvolna jí dochází, že právě nečekaná překvapení, jako třeba takový Čokoládový průšvih, náš život úžasně obohacují…

5ab4fe279609fobrazek.pngJepice
James Hazel

Domino

Thriller Jepice vás přinutí bdít dlouho do noci a ráno nelitovat. Vyhýbá se všem vyčerpaným žánrovým klišé; naopak mu nechybí žádný atribut opravdu velmi dobře napsané knihy. Děj se prolíná ve dvou dějových rovinách: v současnosti a na konci druhé světové války.

obrazek.pngKáťa a Škubánek – Kreslené příběhy
Lamka Josef

Albatros

Veselé příběhy holčičky Káti a jejího rozpustilého pejska Škubánka patří k nejoblíbenějším večerníčkům a těší se oblibě i v knižní podobě. Malí hrdinové se však objevili i v devatenácti kreslených příbězích, které vycházely na pokračování v časopisu Čtyřlístek v letech 1984 až 1992. Kompletní komiks vydáváme v Albatrosu poprvé knižně!


5ab4cfa8bbbe2obrazek.pngStaré pověsti české
Alois Jirásek

Universum

Komentované, výpravné vydání jednoho z nejznámějších děl české literatury, doprovázené řadou odkazů na díla výtvarná, hudební i filmová, která z pověstí tak či onak čerpají.

5ab4cc664cc88obrazek.pngPraha ha ha!
Autor a ilustrace: Buchalová Barbora

Albatros

Velkoformátové knížkové leporelo s dvoustránkovými barevnými ilustracemi z prostředí Prahy je unikátní knihou na českém trhu. Hledací knížka seznámí vaše děti s nejznámějšími budovami a lidmi, děti pobaví komické situace i řada detailů.V této bohatě ilustrované knize ocení krásy hlavního města i ti nejmenší!

5ab4dbd375badobrazek.pngZVÍŘATA - Zábavná anatomie pro děti
Nikola Kucharská

Pikola

Je želva ke krunýři přirostlá nebo je to jenom její domeček? Proč mají veverky tak huňatý ocas? Jsou holubi opravdu tak dobří pošťáci? A proč vystrkují kachny tak legračně zadečky
z vody? Na všechny otázky najdete odpovědi v úžasně chytré a zábavné ZVÍŘECÍ ANATOMII. Kniha je určena pro všechny malé badatele, zvědavce a milovníky zvířat a humoru od 6 let.

5ab4de008993bobrazek.pngMalované dějiny Evropy
Müller Ondřej, Haškovec Vít

Albatros

80 komiksových příběhů barvitě líčí historické mezníky Evropy a volně navazuje na populární Obrázky z českých dějin a pověstí. Proč se zhroutila Římská říše? Kdy se pes stal nejlepším přítelem člověka? Nebo jak se z Evropy stala technická velmoc? Vydejte se na vzrušující cestu a poznejte důležité okamžiky evropského kontinentu, které utvářely náš dnešní svět. Malované dějiny Evropy vás přesvědčí, že historie může být pořádná zábava!

5ab8b29197e7aobrazek.pngKočičí pohádky
Zuzana Pospíšilová, ilustrace Michal Sušina

Bambook

Máte rádi moderní pohádky? Máte rádi kočky? Vítejte v Kočičích pohádkách! Poznejte nejslavnější kocouří kapelu, zjistěte, proč na jaře rozkvétají kočičky, a seznamte se s kočkou jménem Kalamita. S touhle vesele ilustrovanou knížkou si užijete hodně kočičin.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama