Příchod jara je za dveřmi. Období stoupající plodnosti se ovšem netýká jen zvířat, ale i lidí. Podle studie izraelských vědců je kvalita spermií nejvyšší v zimě a zkraje jara, potom postupně klesá. Takže pokud se snažíte o dítě, není na co čekat. Některé slavné tváře ovšem plodí bez ohledu na roční období. Kdo zatím stihnul nejvíc potomků?

5c78ffade42c1image.png

Eddie Murphy (57)

Kdyby se uděloval titul „nejplodnější hollywoodský herec“, Eddie Murphy by byl horkým aspirantem na vítězství. K sestavení kompletního smíšeného fotbalového týmu už mi chybí jen jeden člen a poté by ho mohl pojmenovat například Murphyova jedenáctka. Nebyl to ovšem výkon jedné ženy, matek jeho dětí je celkem pět. Desáté dítě se herci narodilo loni v prosinci. 

image.png

Mick Jagger (75)

Rockový dědeček a frontman legendárních „Stounů“ se v posledních letech hodně zklidnil. Medituje, chodí na balet a jí biostravu. Ale na bouřlivá léta zapomenout nemůže, ani kdyby chtěl. Z dob svého řádění má totiž sedm dětí s pěti různými ženami. A zahanbit se nenechal ani na stará kolena. V roce 2016 mu partnerka porodila osmého potomka.

5c78ffed94c90image.png

Mel Gibson (63)

Rovněž kdyby se vydali všichni Gibsonové na výlet, potom jedině v autobuse. Herec Mel Gibson je mimořádně plodný stejně jako jeho první žena Robyn Moore. Společně přivedli na svět sedm dětí. Další dva potomky má s dalšími dvěma ženami. Zatím naposledy se stal otcem v šedesáti letech.

5c79001191838image.png

Clint Eastwood (88)

Americký herec, režisér a producent Clint Eastwood se choval většinu svého života jako trubec, který přelétá z květinky na květinku. Jeho dosavadní skóre je osm dětí se šesti ženami. Umí ale spíše děvčata, těch má šest, zatímco chlapce dva. O nejstarší dceři ale dlouho nevěděl. Jeho bývalá milenka těhotenství zatajila a poté dala holčičku k adopci.

5c7900393610bimage.png

Mike Tyson (52)

Rekordmanem je i boxer Mike Tyson. Na lopatky dostával nejen muže při zápasech, ale také ženy. Dětí se mu narodilo osm, jejich matek je pět. Musel se ovšem vypořádat i s bolestnou ztrátou. Teprve čtyřletá dcera Exodus zemřela v roce 2009 poté, co si nešťastnou náhodou zamotala provaz ze cvičebního náčiní kolem krku.

5c79006fd6fb6image.png

Kevin Costner (64)

Za ostatními muži nezaostává ani Kevin Costner. Whitney Houston sice dělal ve filmu osobního strážce, ale sám sebe v životě moc nehlídal. „Tati“ mu říkají tři dívky a čtyři synové. Tři se narodili v rámci prvního manželství, tři v rámci druhého a jeden ze synů je nemanželský.

Foto: Shutterstock

Hodně dětí, nejen vlastních, ale i adoptovaných, mají také další celebrity:

  • Mia Farrow: 14 dětí
  • Madonna: 6 dětí
  • Angelina Jolie a Brad Pitt: 6 dětí
  • Steven Spielberg: 6 dětí
  • Robert De Niro: 6 dětí

Přečtěte si také:

Reklama