clanek.jpg
Foto: Profimedia

Na jednom snímku je herečka s holou hlavou a s kapesníkem, kterým se snaží zastavit krvácení z nosu. Na druhém leží unavená v posteli v teplákové soupravě s páskou přes oči. Zveřejněním reality ovšem herečka nechce vyvolávat lítost, ale inspirovat ženy k prevenci. Včasné odhalení je totiž u rakoviny nesmírně důležité.

„Doufám, že díky sdílení budeme všichni lépe obeznámení s tím, jak rakovina vypadá. Doufám, že povzbudím lidi, aby si nechali udělat mamografii, aby chodili na pravidelné kontroly, aby se nebáli a postavili se čemukoli, co je před nimi,“ uvedla herečka v příspěvku. 

Fotografie jsou z roku 2015, kdy Shannen procházela chemoterapií a v popisku dále poukázala na důležitost humoru. „Rozveselila jsem se tím, že jsem si oblékla vtipné pyžamo, které mi dala moje kamarádka Kristy. Opravdu mě rozveselilo? Ano! Vypadala jsem směšně a dokázala jsem se sama sobě zasmát. Nalezení humoru mi pomohlo dostat se přes to, co se zdálo nemožné. Doufám, že všichni najdeme humor v nemožném,“ napsala herečka.

Rakovinu herečce poprvé diagnostikovali v roce 2015 a musela absolvovat odstranění prsu. Vše vypadalo dobře, ale v roce 2019 Shannen oznámila, že se rakovina vrátila. Nemoc je ve čtvrtém stádiu.

Zdroje: Instagram Shannen Doherty, People

Reklama