Až dojemně přesný vzorňák Brandon a jeho dvojče Brenda, takřka dokonalí rodiče Walshovi, krásná, ale namyšlená Kelly, nepředvídatelný hezoun Dylan, nejistá Donna… Kdo by je neznal. Seriál natáčený v letech 1990 až 2000 dvojicí producentů Aaronem Spellingem a Darrenem Strarem byl diváckou bombou. Jen v Česku jeho premiérové řady sledovalo průměrně 2,9 milionu lidí! A proto nyní jejich pokračovatelé oprašují dobrou značku a pokouší se navázat na někdejší megaúspěch.

 

Seriál se tentokrát jmenuje jen 90210. Opět však bude nabízet příběhy z nesnadného období dospívání, přátelství, prvních lásek, rozchodů, zklamání a dalších životních situací.  

 

Nyní sourozeneckou dvojici teenagerů, která se spolu s rodinou přestěhuje z  provinčního Středozápadu do slunné Kalifornie, tvoří Annie Wilsonová (Shenae Grimesová) a její bratr Dixon (Tristan Wilds). Hned od počátku cítí, že na nové prostředí milionářské lokality nejsou zvyklí. Zvykat si ale musí. A neusnadní jim to ani skutečnost, že jejich otec je novým ředitelem školy. Poznají se s bohatými a všeznalými spolužáky - krásnou, ale namyšlenou Naomi (AnnaLynne McCordová), populárním sportovcem Ethanem (Dustin Milligan), pletichářem Navidem (Michael Steger), a tak trochu rebelkou Silver (Jessica Stroupová).


Seznámí se také se školní poradkyní - blonďatou Kelly Taylorovou (Jennie Garthovou). Není jediná z původního osazenstva. V několika epizodách v roli úspěšné divadelní herečky, která se vrací z Londýna, aby se na střední škole West Beverly Hills ujala režie muzikálu, zazáří i Brenda Walshová (Shannen Dohertyová).

 

A ostatní z původní party? Například Brandon Walsh (Jasona Priestleyho) a David Silver (Brian Austin Green) nevyloučili, že by se mohli později v seriálu několikrát objevit. Donna Martinová (Tori Spellingová) si zřejmě nezahraje. Oficiálně to odmítla kvůli narození druhého potomka. Filmaři ale tvrdí, že jí nevoněla výše honoráře za roli majitelky butiku.

 

Jestli osudy hrdinů 90210 budeme v dohledné době sledovat i na našich televizních kanálech, zatím není jisté. Nova ani Prima o nákupu seriálu letos oficiálně neuvažují, ale ani nevylučují pozdější nákup.

 

Sledovala jste v první polovině devadesátých let a později tři seriálové řady osudů přátel Brandona a Brendy? Pustila byste si 90210 v televizi i nyní?

Reklama